Građani Zrenjanina uz studente: Pijace kao punktovi solidarnosti! Veliki skup podrške zakazan za 25. januar

Građani Zrenjanina uz studente

Zrenjanin, 10, januar 2026. – Akcija podrške i zahvalnosti studentima Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin“ u Zrenjaninu, koji se već duže vreme nalaze u blokadi, održana je danas u organizaciji Slobodnih građana Zrenjanina.

Štandovi su tokom prepodneva, u periodu od 9 do 12 časova, bili postavljeni na Centralnoj pijaci i pijaci na Bagljašu, gde su se brojni sugrađani informisali o razlozima studentske borbe, ali i o predstojećem skupu podrške i zahvalnosti zakazanom za 25. januar. Pored informisanja, građani su imali priliku da pruže i konkretnu podršku studentima kroz donacije.

Poseban doprinos današnjoj akciji dali su i sugrađani koji se bave ručnim radovima, koji su na štandovima izložili svoje rukotvorine, dok je sav prihod od prodaje namenjen fondu za organizaciju skupa 25. januara. Organizatori poručuju da je odziv građana još jednom pokazao da studenti nisu sami i da u Zrenjaninu postoji snažna solidarnost sa njihovom borbom.

Tim povodom, za portal Volim Zrenjanin govorila je Zorica Čordašić, koja je najavila naredne korake i pozvala građane da se uključe u završnicu ove inicijative.

Građani Zrenjanina upućuju poziv svim sugrađanima, ali i ljudima iz okoline i cele Srbije, koji su u mogućnosti, da nam se pridruže 25. januara. Uskoro ćemo objaviti sve detalje – tačnu rutu kretanja i kompletan program. Okupljanje je planirano u 15 časova na Žitnom trgu, odakle ćemo krenuti ka centru grada, gde će biti organizovan prigodan program, a potom i šetnja do Avale, mesta na kojem smo se okupili i pre godinu dana, kada nas je u gradu bilo najviše. Tamo ćemo održati i 16 minuta tišine“, istakla je Čordašić.

Ona je pojasnila i razloge zbog kojih je današnja akcija održana na dve lokacije.

„Danas smo bili prisutni na dve pijace, zbog izuzetno hladnog vremena. Imali smo i prodajni štand rukotvorina naših sugrađanki – kape, lavandu, oslikane flaše – a sav prihod ide u fond koji nam je potreban kako bismo 25. januara organizovali nešto lepo i dostojanstveno u našem gradu“, navela je ona.

Prema njenim rečima, važnu ulogu na skupu imaće i sami studenti.

„Studenti će 25. januara učestvovati kao govornici, ne kao organizatori, kako bi nas podsetili zašto smo tu, da podele kako se osećaju i da nam daju još malo snage za ono što sledi“, poručila je Čordašić u razgovoru za portal Volim Zrenjanin.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Portal Volim Zrenjanin prihvatio je nadležnost Saveta za štampu i poštuje njegov Kodeks novinara Srbije.

2 Comments

  1. Gde ste sad vi koji znate ko sve zaslužuje lustraciju od ovih g….. na vlasti. ẞta i koliko ukrali su do sad. Javite se, nema straha više

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px