Evropski Olimpijski festival mladih, Justin Cvetkov završio takmičenje bronzom u finalu štafeta!

Maribor/Slovenija - EYOF 2023

Prethodnih pet dana u Mariboru (Slovenija) je održan Evropski Olimpijski festival Mladih na kojem je branio boje Srbije naš Zrenjaninac i član plivačkog kluba Proleter Justin Cvetkov.

Prvog dana takmičenja, Zrenjaninac Justin Cvetkov član Plivačkog kluba „Proleter“ iz Zrenjanina,  je 2 puta postavio novi nacionalni rekord u disciplini 100m slobodno u konkurenciji momaka do 16. godina sa vremenom 50.56 u kvalifikacijama i 50.42 u polufinalu.

justin cvetko stafeta
Štafeta Srbije u Mariboru, foto plivački savez Srbije

Drugog dana takmičenja, Justin je na finalnim trkama prvo nastupio u trci na 100 metara slobodno gde se takmičio osam plivača iz Francuske, Hrvatske, Poljske, Italije Norveške, Češke i Velike Britanije, gde je osvojio 4. mesto rezultatom 50:73.

Trećeg dana ponovo se upisao na vrh evropske liste najboljih plivača na Evropskom prvenstvu, kada je u trci na 50 metara slobodno, ovo „čudo od momka“ ponovo ostvario najbolje vreme oborivši još jednom rekord Srbije od 23:15 koji je on sam držao, otplivavši ovu deonicu za neverovatnih 22,69 sekundi. Justin se u finalnoj trci takmičio sa sedam takmičara iz Ukrajine, Češke, Velike Britanije, Grčke, Norveške, Poljske i Belgije a finalna trka je toliko je bila neizvesna što govorio podatak da je drugoplasirani Ukrajinac Shermet Nikita kasnio samo 0,2 sekunde!

Danas, četvrtog i poslednjeg dana Justin je nastupio u štafeti 4x 100 mix dečaci u finalu, gde je bio 4. u kvalifikacijama. Štafetu reprezentacije Srbije činili su Jovanović, Stančul, Maksić, Cvetkov a u finalnoj trci takmičenje su završili na trećem mestu i tako osvojili bronzanu medalju.