Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Za početak da budemo potpuno jasni. Portal Volim Zrenjanin ne smatra da su Dani piva problem. Naprotiv.
Velike manifestacije su potrebne svakom gradu. Potrebni su koncerti, muzika, ljudi na ulicama, puni kafići, hoteli i restorani. Potrebna je promocija grada i svaki ozbiljan grad ulaže u događaje koji ga stavljaju na mapu Srbije i regiona.
Nije sporno ni to što kvalitetni izvođači koštaju. Dobar program ima svoju cenu. Ali…
Naš reporter jeste.
I ono što je zabeležio ovim fotografijama teško da može bilo kome da bude na ponos.
U samom centru grada nalaze se napuštene i urušene zgrade kojima otpada fasada. Prozori bez stakala. Polomljena vrata. Grafiti. Zarđale konstrukcije. Ograde koje godinama stoje na istom mestu kao da su postale trajni deo urbanog mobilijara.
Nekadašnja robna kuća već decenijama stoji ograđena metalnim ogradama.
Još poraznije je što na jednoj od fotografija stoji reklama koja poziva na moto-skup održan 13, 14. i 15. maja 2016. godine. Dakle, deset godina.
Ove fotografije nisu nastale na periferiji. Nisu nastale u zaboravljenim selima. Nisu nastale u industrijskoj zoni. Sve su snimljene u najstrožem centru Zrenjanina.
Na nekoliko minuta hoda od Trga slobode. Na mestima kojima će uskoro prolaziti gosti iz cele Srbije, ali i iz inostranstva.
I zato ovo nije pitanje da li treba održavati Dane piva. Treba.
Ne tražimo čuda. Ne očekujemo da se preko noći obnove svi objekti.
Ali zar je zaista nemoguće ukloniti stare reklame, očistiti grafite, urediti ograde, pokositi korov, zakrpiti ono što se može zakrpiti, sakriti najružnije prizore i pokazati da nekome zaista stalo kako Zrenjanin izgleda?
Jer prvi utisak je često i jedini. Kada gost dođe u Zrenjanin, neće prvo pitati koliko je koštao koncert. Prvo će pogledati grad.
A pitanje koje ostaje jeste: Da li ćemo ga dočekati gradom kojim ćemo se ponositi ili gradom zbog kojeg ćemo spuštati pogled?
Hvala što nas pratite, vaš portal sa vestima, koje nisu uvek najlepše volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…




Kompanija NIS raspisala je konkurs u okviru programa društvene odgovornosti „Zajednici zajedno“ za 2026. godinu, kojim će za finansiranje

Na drugoj lokaciji, ispred marketa Gomex, novinar našeg portala prišao je okupljenima, kulturno se pozdravio i napravio nekoliko fotografija

Aktivisti i članovi pokreta Kreni-promeni iz Zrenjanina danas organizuju akciju pod nazivom „Šta žulja Šumicu?“, tokom koje će razgovarati

Milutin Mićić, zrenjaninski je akademski slikar, vajar, književnik, publicista i pedagog, jedan od najpoznatijih savremenih umetnika iz našeg

U objavi na društvenim mrežama Jeličić podseća na značaj Petrovdana, praznika posvećenog svetim apostolima Petru i Pavlu, navodeći
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?