Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Fotografije koje su danas zabeležene kod kružnog toka na „Avali“ deluju gotovo nestvarno. Na travnjaku je podignut veliki beli šator, oko njega raspoređene zelene kante za otpad, stolice i ljudi koji tu borave satima, dok odmah pored stoje policijska vozila i pripadnici policije koji sve to mirno posmatraju. Na terenu je, kako smo mogli da primetimo, bio prisutan i načelnik komunalne milicije.
Jer, pokušajte da zamislite kako bi prošao običan građanin koji bi odlučio da samoinicijativno postavi šator na javnoj površini. Koliko bi trebalo da prođe vremena da se pojavi komunalna milicija, napiše kazna ili naloži uklanjanje? Ovde, međutim, ne samo da niko ništa ne uklanja, već deluje kao da institucije logistički i fizički obezbeđuju čitavu postavku.
Posebno je porazna simbolika cele situacije. Grad koji godinama kuburi sa zapuštenim igralištima, polomljenim mobilijarom, neuređenim zelenim površinama i komunalnim problemima sada bez problema dobija improvizovani politički kamp na travi. I niko ne vidi problem.
I upravo je to možda i najopasniji deo cele priče – navikavanje građana na apsurd. Na činjenicu da se javni prostor privatizuje za političke potrebe. Da institucije više ne deluju kao servis građana, već kao dekor jednog sistema u kojem su pravila očigledno različita za „obične“ i za „podobne“.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa vestima, koje nisu uvek najlepše volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…

Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Svetog proroka Jeliseja, jednog od najvećih starozavetnih proroka, čije se ime vekovima

Zrenjanin, 26. jun 2026. – Kulturni centar „Svetozar Marković“ iz Zrenjanina održaće svoj tradicionalni godišnji koncert u subotu, 27. juna,

Beograd, 26. jun 2026. – MONARHISTI – Pokret za Kraljevinu Srbiju ocenili su da je apsurdno što predsednik Srbije Aleksandar Vučić

Srbija, 26.6.2026. – Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija objavilo je danas cene goriva na pumpama u Srbiji, koje će važiti

Povodom teksta koji je objavljen, želim da istaknem jednu činjenicu koja je važnija od svih pokušaja spekulacija i manipulacija, a to je
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?
11 Comments
Treba ih ostaviti sada tamo da kampuju. Ocigledno ce u WC u Dunav Osiguranje. Kiša, vetar ce uciniti svoje. Speru oni svašta….svest onih sto su tamo, naravno nikada. Ljubav i mladost pobedjuju sve! Mržnja prema svojima zauvek ostaje u srcu, nece im biti prvi put.
A da su blokaderi postavili vibi svi ćutali to bi bilo normalno za vas
Е, Милка, шта би са оном твојом пријавом против свих што су украсили град натписима ДПЦЗ (вероватно „Друштвено предузеће централни затвор“, не знам шта би друго значило)? Јел’ треба да ти нађемо неког да ургира? Како рече, „сви који неовлашћено фарбају јавне површине треба да иду у затвор“. А и после, оне друге што су исписивали нешто о војсци и враћању на Косово, и њих си гарант пријавила, шта би с тим?
Lupate gluposti. Preko puta ovih su oni drugi. Ali oni vam ne smetaju.
Ja razumem da se ti pravis malo nevešt, ali malo vređa činjenica da misliš da su ostali glupi pa nema razlike od šatora koji zauzima javni prostor i ljudi koji drže natpis preko. Nemoj biti kao ostali, budi i ti jednom čovek!
Naravno da nam ne smetaju. Tamo su deca i građani koji podržavaju tu mladost i pamet. A ovi koje braniš su lopovi,kriminalci,a verovatno si i ti jedan od njih. I potpuno te razumem,jer bez njih ti si niko i ništa.
Ja razumem da se ti pravis malo nevešt, ali malo vređa činjenica da misliš da su ostali glupi pa nema razlike od šatora koji zauzima javni prostor i ljudi koji drže natpis preko. Nemoj biti kao ostali, budi i ti jednom čovek!
Vlast pravi katastrofalne greške koje narod vrlo brzo shvata,da svaka imovina može biti uzurpirana pa čak i privatna a da (ne)zavisno pravosuđe i samostalno tužilaštvo a i policija ne smeju da rade po Ustavu i zakonu jer su sklopili dogovor sa vlašću još 2013godine. To je cela istina,samo treba malo šire gledati na situaciju u celoj Srbiji!!
Sima Salamura napravio svoj ćacilend! O Bože,koji su to debili!
Ima GIS pa moze da se vidi, Postavili su tendu, a ne sator, i to ne na javni prostor nego na zemljiste pumpe, Ocigledno pumpa ih je pustila. Na javni prostor su svoju manju tendu postavili građani koji podržavaju studente.
Ovi pored pupmpe kao da su uniformisani, skoro svi imaju iste, crne majice. Crnokošuljaši – to mi zvuči nekako poznato iz istorije.