Zrenjaninci među najboljima u Evropi: Mladi atletičari Proletera ispisali novu stranicu istorije, već ovog vikenda jure nove medalje

Mladi atletičari Proletera

Zrenjaninska atletika još jednom je pokazala da pripada samom vrhu. Mladi reprezentativci Srbije i članovi Atletskog kluba Proleter, Petra Dimitrijević i Aleksa Bajin, ostvarili su zapažen nastup na nedavno održanom Evropskom prvenstvu, gde su se oboje plasirali u polufinale među najboljim mladim atletičarima Starog kontinenta. Petra je pritom istrčala lični rekord na 400 metara s preponama i kao članica reprezentativne štafete učestvovala u obaranju državnog rekorda, dok je Aleksa uspešno debitovao na najvećoj evropskoj sceni.

Po povratku sa prvenstva, zajedno sa svojim trenerom Mladenom Grujićem, govorili su o utiscima, ostvarenom uspehu, ali i planovima za nastavak karijere, ističući da je ovo tek početak i dodatni podstrek za još veće rezultate u godinama koje dolaze.

Mladen Grujić, trener Atletskog kluba Proleter, ističe da su uspesi njegovih atletičara rezultat višegodišnjeg rada i pažljivo isplaniranog treninga.

„Još prošle godine, na osnovu rezultata koje su Aleksa Bajin, Petra Dimitrijević i Ognjen Popov ostvarivali, procenili smo da imaju potencijal da ispune norme za velika međunarodna takmičenja. Cele zime smo radili sa tim ciljem i zadovoljstvo je kada se ono što planirate na kraju i ostvari. Aleksa i Petra su ispunili norme za Prvenstvo Evrope, dok je Ognjena niz porodičnih i zdravstvenih problema sprečio da ostvari isti rezultat, iako je i on imao izuzetno uspešnu sezonu“, rekao je Grujić.

Kako navodi, Ognjen je ipak postao prvak Srbije na 800 metara, osvojio titulu vicešampiona na 1.500 metara, izborio nastup za reprezentaciju Srbije i prvi put obukao nacionalni dres na Prvenstvu Balkana u Novom Mestu.

Grujić posebno ističe nastupe Alekse Bajina i Petre Dimitrijević na Prvenstvu Evrope.

„Aleksa je normu za Prvenstvo Evrope istrčao već početkom maja na međunarodnom mitingu u Baru, dok je Petra normu izborila na Prvenstvu Srbije. Na Evropskom prvenstvu oboje su se plasirali u polufinale, što je veliki uspeh. Petra je u kvalifikacijama istrčala lični rekord od 61,37 sekundi i izborila polufinale, a nastupila je i u reprezentativnoj štafeti 100–200–300–400 metara, koja je oborila državni rekord. Do plasmana u finale nedostajalo im je svega nekoliko stotinki“, istakao je Grujić.

On dodaje da su naredni cilj Evropsko prvenstvo za starije juniore naredne godine, gde očekuje da Aleksa, Petra i Ognjen ponovo ispune norme, ali i da se priključe novi talenti iz kluba.

„Imamo izuzetno perspektivnu generaciju. Pavle Borovčanin je među najbržim pionirima u Srbiji, tu su Jovan Milošev, Ivan Bajin, Milan Došlo, Maša Vasiljević i još nekoliko veoma talentovanih atletičara. Posebno bih naglasio da su svi naši reprezentativci i osvajači državnih medalja ponikli u školi atletike AK Proleter. To je potvrda da se u klubu radi kvalitetno i stručno, zbog čega pozivamo svu decu, ali i starije sugrađane, da nam se pridruže. Ponosni smo i na to što u klubu treniraju i deca sa autizmom, kojoj atletika pruža priliku za razvoj i napredak“, poručio je Grujić.

Petra Dimitrijević i Aleksa Bajin ističu da će nastup na Evropskom prvenstvu zauvek pamtiti kao prvo veliko međunarodno takmičenje u dresu reprezentacije Srbije. Oboje ocenjuju da je konkurencija bila izuzetno jaka i da su uslovi za takmičenje bili zahtevni, ali upravo zbog toga smatraju da im je ovo iskustvo neprocenjivo i da će im pomoći u daljem sportskom razvoju.

Aleksa kaže da su visoke temperature predstavljale dodatni izazov, ali da su organizacija i uslovi na stadionu bili vrhunski.

„Plasman u polufinale i prvi nastup na velikom međunarodnom takmičenju za mene predstavljaju ogromno iskustvo i motiv da nastavim još jače da radim“, istakao je Bajin.

Petra ne krije zadovoljstvo ostvarenim rezultatima.

„Posebno sam srećna zbog ličnog rekorda na 400 metara s preponama, ali i zbog državnog rekorda koji smo postavili sa reprezentativnom štafetom. Nastupati za Srbiju na Evropskom prvenstvu velika je čast i dodatna motivacija da u budućnosti ostvarim još bolje rezultate“, rekla je Dimitrijević.

Njih dvoje neće imati mnogo vremena za odmor, jer ih već ovog vikenda očekuje Prvenstvo Srbije za seniore, koje će ujedno biti i poslednje takmičenje u ovoj sezoni. Nakon toga sledi kraća pauza, a zatim početak priprema za nove izazove i, kako se svi u AK Proleter nadaju, još uspešniju narednu sezonu.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Portal Volim Zrenjanin prihvatio je nadležnost Saveta za štampu i poštuje njegov Kodeks novinara Srbije.

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px