SRBIJA JE NA EVROPSKOM PRVENSTVU! Ženska seniorska reprezentacija Srbije savladala Tursku u Zrenjaninu!

Zrenjanin - Srbija - Turska 30:22

Ženska seniorska reprezentacija Srbije savladala je Tursku u poslednjem kolu kvalifikacija rezultatom 30:22 i tako izborila plasman na Evropko prvenstvo koje se ove godine u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj!

Meču je prethodilo i svečano uručenje uramljenog dresa Mariji Čolić, golmanu Srbije koja se na Svetskom prvenstvu u Danskoj oprostila od reprezentacije. Poklon joj je uručila legendarna golmanka a sada trener golmana u stručnom štabu selekcije Srbije, Branka Jovanović.

Srbija je meč počela iz faze odbrane i na terenu su se najpre našle kapiten Jovana Risović, Sanja Radosavljević i Dunja Radević na krilu, Anđela Janjušević, Emilija Lazić i Jovana Jovović na bekovskim pozicijama uz Katarinu Bojičić “na liniji”.

Na sjajan su način Srpkinje otvorile meč, Jovana Risović odmah je pokazala “ko je gazda” u Kristalnoj dvorani prvom odbranom, a Anđela Janjušević prva se upisala iz kontre u listu strelaca.

Upisale su se potom i Radević iRadosavljević, a pet minuta bez postignutog gola nateralo je selektora Turske da zatraži taj-aut. Prvobudio je predah gostujući tim, te su najpre preko Turkoglu postigle prvi pogodak a potom se i polako vraćale rezultatski u meč i u 13. minutu došle do izjednačenja 6:6. To je ujedno bio i jedini put da su se rezultatski izjednačile dve selekcije, budući da je Srbija odmah “dodala gas”. Najpre je Veličković podigla na 7:6, a usledila su i tri prelepa pogotka – solo prodor Anđele Janjušević na asistenciju Jovović preko pola terena, ukradena lopta Dunje Radević koja je potom sa gotovo celog terena zatresla mrežu praznog gola Turske i solo akcija Sanje Radosavljević posle još jedne sjajne odbrane. Ispratila je to i kapiten, popularna Zmajče, te je selekcija Srbije na odmor otišla sa tri gola prednosti 14:10.

Jedina promena u odnosu na startnu postavu sa početka meča, u drugom poluvremen Stamenić je zaigrala umesto Sanje Radosavljević.

Prvih 10 minuta drugog dela igre protekli su u znaku Srbije. Ponovo je Janjušević započela, a potom su izabranice Uroša Bregara demonstrirale snagu u odbrani. Zaradila je Lazić isključenje, ali Turska nije pronalazila rešenje da i sa igračem više probije srpsku odbrambenu liniju.

Raspucale su se Radević i Radosavljević i gostujući tim zatražio je taj-aut pri zaostatku od sedam golova, 18:11. Nije to dalo efekta kao u prvom delu igre, nastavile su reprezentativke Srbije da rešetaju gol Turske i održavaju rezultatsku prednost. Postigla je svoj prvi pogodak i Marija Petrović, a na golu je od 53. minuta dobila šansu i Kubina Moli koja je odmah upisala odbranu. Promešao je karte i dao priliku mlađim igračicama selektor Bregar, a one su opravdale njegovo poverenje i privele sigurno meč kraju.

S poslednjim zviždukom, na semaforu je stajao rezultat 30:22 i slavlje je moglo da počne.

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.