Mališani vrtića „Snežana“ podržali akciju sadnje drveća u Mužlji / Faültetési akciók indulnak Muzslyán

Mužlja - Akcija sadnje drveća

Briga o životnoj sredini se uči od malih nogu. Jedan od najboljih načina da deca uče o očuvanju prirode jeste da je dožive i iskuse.

U to su se mogli uveriti i meštani Mesne zajednice „Mužlja“, koji su u prepodnevnim satima prolazili pored parka, koji se nalazi kod Katoličke crkve. Naime, predstavnici Saveta Mesne zajednice su odlučili da organizuju jednu malu, ali vrednu akciju sadnje drveća.

Na inicijativu Tivadara Borbelja, člana Saveta MZ, odraslima se priključilo i nekoliko mališana vrtića „Snežana“, nakon čega su zajedničkim snagama uredili i ulepšali ovu zelenu površinu.  Akcije će biti nastavljene i u narednom periodu.

Bravo, deco!

Portal volimzrenjanin.com / Magyar Oldal

Faültetési akciók indulnak Muzslyán

A környezettudatosságra való nevelést egészen korán, lehetőség szerint már gyermekkorban el kell kezdeni. Muzslyán mindig is fontosnak tartották a közterületek, illetve zöld övezetek tisztaságát és bővítését.

Ebből a célból Muzslya Helyi Közösségének Tanácsa ma délelőtt kisebb méretű fásítási akciót szervezett, amelyhez nagy örömmel csatlakoztak a helybeli Hófehérke Óvoda Cica csoportjának szorgos kezű növendékei is.

Az óvónők elmondták, hogy a gyerekekkel szinte minden nap beszélnek a környezetvédelemről, a szelektív hulladékgyűjtésről, továbbá virágokat is ültetnek, illetve megtanítják őket, miért is fontos a szabadban, a természetben és a tiszta levegőn tartózkodni.

Piše za portal volimzrenjanin.com Borbély Tivadar

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti ⭐️

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Napišite komentar na ovu vest

Ostavite komentar:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 6 ČLANAKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od koja posluje u našem gradu već 20 godina.

Poslovni podaci:

Portal volimzrenjanin.com
Web Solution Media od
Konstantina Danila 26a
PIB: 100905915
MB: 08677808
info@volimzrenjanin.com
Raiffeisen Banka
265-2310310001201-96

zr u srcu bez poz 270px