SPEKTAKL ZA ISTORIJU ! održan prvi Zrenjaninski maraton [ FOTO GALERIJA ]

Zrenjaninac Nikša Papić pobednik je prvog „Zrenjaninskog maratona“

Zrenjaninski maraton

Zrenjaninac Nikša Papić pobednik je prvog „Zrenjaninskog maratona“, održanog danas u našem gradu. U ženskoj konkurenciji, prva na cilj je stigla Slađana Dečermić.

zrenjaninski maraton 2021 003
PRVI ZRENJANINSKI MARATON
zrenjaninski maraton 2021 256

Drugo mesto u muškoj konkurenciji osvojio je Dalibor Jovičić, a trećeplasirani je bio Dragan Mladenović.

U ženskoj konkurenciji, druga na cilj je stigla Tanja Grahovac, a odmah posle nje Lenka Šcepanović.

U „Trci zadovoljstva“, na stazi od 7 kilometara, pobedili su Marko Đurkin u muškoj i Vesna Bogišić u ženskoj konkurenciji.

zrenjaninski maraton 2021 010
zrenjaninski maraton 2021 021
zrenjaninski maraton 2021 046
zrenjaninski maraton 2021 049

U okviru današnje manifestacije organizovan je i polumaraton na stazi dugoj 21,1 kilometar. Pobednik kod muškaraca je Novica Stojanović, a kod žena Sandra Uzelac.

Štafetna trka 3×7 kilometara bila je u znaku tima AK Apatin, koji je osvojio prvo mesto.