Rukometaši zrenjaninskog Proletera, na domaćem terenu izgubili od Vojvodine 28:34

Zrenjanin – RK Proleter

Podelite vest

Rukometaši zrenjaninskog Proletera sinoć u solidno popounjenoj Kristalnoj dvorani nisu uspeli da naprave iznenađenje i pobede favorizovanu Vojvodinu koja inače čvrsto drži prvo mesto u Arkus ligi Srbije sa fantastičnim skorom od 13 pobeda i samo jednim porazom.

Naši rukometaši su do prvog poluvremena još i držali korak sa novosađanima (u nekom trenutku imali vođstvo) ali to je sve što je bilo u njihovoj moći.

Već krajem prvog poluvremena, i tokom celog drugog, gosti su ubacili u petu brzinu i iz minuta u minut samo povećavali vođstvo koje je na kraju glasilo 28:34.

rk proleter 2

Kod zrenjaninaca se istakao Pavlović Lazar sa 7 golova iz svega osam pokušaja i Krivošija sa pet golova ali iz čak 12 pokušaja. Zapravo ključni momenat možda leži u golmanima koji nisu uspeli da pronađu rešenje za novosadske napadače te su iz 36 šuteva ka svom golu uspeli da odbrane samo 2.

Rukometni klub Proleter trenutno se nalazi na 10. mestu sa 8 bodova sa 4 pobede i 10 poraza a sledeće nedelje su ponovo domaćini (11. ferbuara), ovog puta šabačkoj Metaloplastici koja se nalazi na 2. mestu odmah iza Vojvodine.