Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Zrenjanin – Kulturni centar
U okviru 13. festivala „Stripolis“ koji će se održati od 15. do 17. septembra u Kulturnom centru Zrenjanina koji je i organizator događaja održaće se i dve radionice: „Strip laboratorija“ i „Animacija u tvom telefonu“. Prvu radionicu će voditi poznati umetnik i strip crtač Slobodan Kovačević a drugu radionicu realizovaće studio „Dom animacije“. Pozivaju se zainteresovani sugrađani i sugrađanke, svih generacija, da se prijave za učešće do 14. septembra na mejl Kulturnog centra Zrenjanina: kczr@kczr. org – Broj polaznika je ograničen.
“STRIP LABORATORIJA” Kroz prezentovanje svojih radova (scenarija, crteža, stripova, ilustracija…) učesnici imaju priliku da postave pitanja, diskutuju, dobiju savete iz “struke” i pronađu “lek” za svoje probleme vezane za proces kreiranja stripova. Radionicu će voditi poznati umetnik i strip crtač Slobodan Kovačević.
“ANIMACIJA U TVOM TELEFONU” Poduhvat je inspirisan krilaticom “Bolje da se deca igraju filma, nego film decom”. Ovom prilikom polaznici će se uz pomoć svog mobilnog telefona i besplatne aplikacije “Stop Motion Studio”, upustiti u magiju stop-trik animacije i oživeti svoje crteže ili radove od plastelina. Radionicu vodi Studio „Dom animacije“.


U sredu, 7. septembra u 19 časova u izložbenom salonu Kulturnog centra Zrenjanina biće otvorena izložba likovnog umetnika Viorela Flore pod nazivom „Viorel Flora – 50 godina profesionalnog rada“/Viorel Flora – 50 de ani de activitate profesională. Postavku će činiti retrospektivni pregled autorovih crteža urađenih pastelom i ostalim tehnikama kao i ulja na platnu. Na izložbi će biti zastupljeni i umetnikovi radovi koji su nastali u saradnji sa rumunskom nacionalnom zajednicom i Zavodom za kulturu vojvođanskih Rumuna u vidu likovnih ilustracija brojnih publikacija koje su između ostalog, krasile i korice naslovnih strana.
– Program: „Hrabri razgovori“- Projekcija tri dokumentarna filma, razgovor sa rediteljkom – Petak, 9. septembar – 20 časova. U okviru filmskog programa Kulturnog centra Zrenjanina u petak, 9. septembra predstavlja se program festivala «Slobodna zona» – «Karavan Slobodne zone – Junior» pod nazivom «Hrabri razgovori». Reč je projekciji tri domaća kratkometražna dokumentarna filma koji su nastali kao rezultat kampa angažovanog filma za mlade «Naše razlike su naša snaga.».
Nakon projekcije filmova «Priče iz života tri žene» rediteljke Tamare Zelenak (20′, 2021.), «Šljokica u slepom crevu» Irene Antin (17′, 2021.) i filma «Slučajevi» (17′, 2021.) rediteljke Milice Rauški održaće se razgovor sa jednom od rediteljki Tamarom Zelenak.
Koncert združenih zrenjaninskih horskih pevača biće održan u petak, 9. septembra u zrenjaninskoj Reformatskoj crkvi. Dirigent je Ana Milisavljević, studentkinja dirigivanja Fakulteta muzičkih umetnosti u Beogradu pod mentorstvom maestra profesora Bojana Suđića. Koncert počinje u 19.30. Ulaz je slobodan. Ovaj muzički program ulazi u grupu promotivnih koncerata Horskog festivala „Slobodan Bursać“ i prvi je u nizu planiranih koncerata koji će se održavati u susret narednog muzičkog festivala koji publiku očekuje u junu sledeće godine. Organizatori koncerta su Horski festival „Slobodan Bursać“, Kulturni centar Zrenjanin i KulturKick Creative Productions.
U subotu, 10. septembra na Fejsbuk strani Kulturnog centra u okviru dečjeg programa emitovaće se dečja radionica „Mikro svet“ koja je održana u okviru ovogodišnje »Noći muzeja». Emitovanje počinje u 10 časova.

„Priče iz zatvorske ćelije“ naziv je dokumentarnog filma mađarskog reditelja i scenariste Ábela Viskyja. Film prati odnos očeva koji se nalaze u zatvoru i njihove dece kod kuće. Zajednička nit koja ih povezuje su im bajke koje očevi pišu kako bi kroz određene izmaštane situacije uspostavili prisniji odnos. Kako se navodi, film na efektan način propituje slobodu, zajedništvo i porodičnu povezanost. Zrenjaninska filmska projekcija zakazana je u Kulturnom centru u nedelju, 11. septembra u 20 časova. Nakon projekcije biće upriličen razgovor sa rediteljem i glavnim glumcem. Ulaz je slobodan.
Manifestacija „Dani Srpske u Srbiji“ predstavništva Republike Srpske u Srbiji uz bogat umetnički program održaće se od 8. do 14. septembra u više gradova. Zrenjaninska publika će u okviru programa manifestacije u ponedeljak, 12. septembra moći da pogleda muzički nastup etno benda „Iva“ iz Doboja. U bendu nastupaju i u programu učestvuju: prof. Saša Pavlović (umetnički rukovodilac, klavijature), Marijana Simić, Milica Tamamović, Ana Jovanović i Lejla Handuković (vokali), Stojana Marjanović (violina)…
U utorak, 13. septembra na programu je tribina pod nazivom „Protiv zaborava – sećanje na žrtve“ koja će se baviti kulturom sećanja na srpske žrtve zverski ubijene u Drugom svetskom ratu na tlu tadašnje NDH od strane ustaša. Govornici na tribini su Dušan Bastašić – predsednik udruženja „Jadovno 1941.“ i Gordana Dostanić – predsednica UO udruženja „Ognjena Marija Livanjska“. Moderator tribine je Đorđo Prstojević, urednik tribinskog programa Kulturnog centra. Tribina počinje u 19 časova.
Kulturni centra Zrenjanina u saradnji sa Austrijskim kulturnim forumom u sredu, 14. septembra organizuje Veče austrijskog kratkog filma. Publika će imati priliku da pogleda pet kratkometražnih ostvarenja. Inače, Pregled austrijskog kratkog filma (nem. Österreichische Kurzfilmschau) projekat je Austrijske filmske akademije i Ministarstva spoljnih poslova Austrije. Svake godine Kulturni forumi širom sveta prave odabir filmova koji su ušli u uži izbor za Austrijsku filmsku nagradu, a među njima može se naći mnogo kratkih igranih, dokumentarnih, eksperimentalnih i animiranih filmova, kao i muzičkih spotova.
Ovogodišnji (trinaesti) festival stripa „STRIPOLIS“ održaće se u Kulturnom centru Zrenjanina od 15. do 17. septembra. Posetioci mogu da očekuju brojne goste poput strip autora koji će osim razgovora i crtati za publiku, prvog festivalskog dana veliki broj izdavača („Čarobna Knjiga“, „Komiko“, «System comics», „Besna Kobila“, „Stalker“, „Forma B“…) predstavitće svoja najnovija strip izdanja, štamparija „Diginet“ će raditi sito-štampu (za publiku) na licu mesta, a biće izložen i veliki izbor kolekcionarskih figura. Organizuje se i berza starih stripova kao i promocija najnovijeg broja časopisa autorskog i internacionalnog stripa «Stripolis» u okviru kojeg su publikovati radovi domaćih i stranih strip crtača na preko 160 strana. Kao i svake godine u okviru festivalskog programa održaće se radionice, izložbe, okrugli stolovi a u pripremi su i mnoga druga iznenađenja.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…




Kada je vašem automobilu potreban servis, najvažnije je da ga prepustite ljudima koji imaju znanje, iskustvo i odgovoran pristup. Upravo

U Gradskoj bašti, u toku je letnja manifestacija „Banatska bajka“. Posetioce očekuje zanimljiv zabavni i kulturno-umetnički program za sve generacije.

U zarobljenoj Srbiji nema nezavisnog pravosuđa, pa je nemoguće očekivati da Tužilaštvo za organizovani kriminal slobodno radi

Mladi iz Dečijeg omladinskog centra „Smajli“ predstavili su na konferenciji za medije pilot izdanje Festivala ENTER, nove omladinske manifestacije

KUD „Sloboda“ i ove sedmice priprema raznovrstan besplatan program za sve generacije – od projekcije kultnog nemog filma
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?