Pogledajte kompletan mesečni program Kulturnog centra Zrenjanina za jun 2025.

Kulturni centar Zrenjanina

PRIJAVE ZA ZROK FEST 2025.

Kulturni centar Zrenjanina poziva sve zrenjaninske bendove da se prijave za učešće na manifestaciji Zrok fest koja će biti održana tokom jula i prve nedelje avgusta u sledećim terminima: 5,  12,   19,  26. jul i 2. avgust. Bendovi mogu da se prijave putem mejla na adresu: [email protected]  do 20. juna 2025. Uz prijavu sa osnovnim podacima o bendu treba poslati i fotografiju u visokoj rezoluciji i datum koji bendu odgovara.

TRIBINA „POLOŽAJ GLUVIH I NAGLUVIH OSOBA U NAŠEM DRUŠTVU“

U okviru tribinskog programa Kulturnog centra Zrenjanina u susret 48. Festivalu kulturno – umetničkog stvaralaštva gluvih i nagluvih Srbije koji će se održati u Kulturnom centru Zrenjanina u junu mesecu,  Kulturni centar u utorak, 3. juna u 18 časova, organizuje   tribinu pod nazivom „Položaj gluvih i nagluvih osoba u našem društvu“. Učesnici tribine su Srđan Vladisavljević, predsednik Saveza gluvih i nagluvih  osoba Vojvodine, Zakar Ferenc, predsednik organizacije gluvih i nagluvih  Zrenjanina i Smiljana Tucakov iz  Kreativnog centra Cekom. Moderator je  Đorđo Prstojević urednik programa.

MANIFESTACIJA DRUŠTVA SLOVENACA „PLANIKA“

Društvo Slovenaca „Planika“ u subotu, 7. juna u 13 časova u Kulturnom centru Zrenjanina organizuje  manifestaciju pod nazivom „Naša slovenska beseda“. Devetnaesti put zaredom ovaj tradicionalni susret okupiće Društva Slovenaca iz cele Srbije, koja će se predstaviti bogatim programima: recitacijama, pesmama, pričama i plesom. Soecijalni gost ovogodišnje manifestacije biće kulturno-umetničko društvo „Kapele“ iz Slovenije, koje će svojim nastupom doprineti prazniku slovenačke reči i umetnosti.

PROMOCIJA KNjIGE I TRIBINA O EKOLOŠKIM TEMAMA

U Maloj sali Kulturnog centra u utorak, 10. juna sa početkom u 18 časova održaće se promocija knjige Vukomana Maksimovića i tribina o ekološkim temama. Knjiga „Ekološke poruke“ je autorsko delo Maksimovića, dugogodišnjeg predsednika udruženja „Panonska zora“. Pored autora, o knjizi i ekologiji govoriće dr Zdravko Ždrale, Milosava Mila Stašević i prof. dr Milorad Rančić. Moderator je Đorđo Prstojević, urednik tribinskog programa Kulturnog centra.

RADIONICA I PROMOCIJA KNjIGE „FANTASTIČNA BIĆA SA OBALA PANONSKOG MORA“

U Kulturnom centru Zrenjanina u četvrtak, 12. juna u 17 časova održaće se interaktivna edukativna radionica i promocija knjige “Fantastična bića sa obala Panonskog mora”. Radionica je pre svega namenjena deci, vaspitačima, nastavnicima i roditeljima i prva je u nizu  iz serijala SUPER knjiga Instituta za dečiju književnost iz Beograda i autorskog tima okupljenog oko pisca Roberta Takariča. Ovoga puta uz puzle, mega crteže, T tangrame, docrtavanja, učesnici radionice će tražiti Panonsko more i životinjski svet koje je nekada činio ovu geografsku celinu, veliko vodeno prostranstvo koje je postojalo na prostoru Panonske nizije.

 Obavezna je prijava i potvrda učešća na mejl: [email protected]  do 10. juna 2025. Broj mesta,  učesnika,  je ograničen na 30.

IZLOŽBA FOTOGRAFIJA NEDELjKA MARKOVIĆA DOBITNIKA DRUGE NAGRADE LIKOVNOG KONKURSA „30 SA 30“

Izložba fotografija Nedeljka Markovića dobitnika druge nagrade prošlogodišnjeg 19. likovnog konkursa „30 sa 30“ (za rad „Olovka piše srcem“)  biće izložena u Kulturnom centru Zrenjanina od 12. do 24. juna.   Fotografije su nastale u periodu od 2011. do 2025. Marković navodi da fotografije, radovi,  po nekim standardima mernih jedinica koreliraju sa analognom fotografijom. Svečano otvaranje zakazano je u četvrtak, 12. juna u 19 časova.

KONCERT ZRENjANINSKOG ODELjENjA BALETSKE ŠKOLE „DIMITRIJE PARLIĆ“

Koncert  zrenjaninskog odeljenja Baletske škole „Dimitrije Parlić“ – Pančevo, održaće se u četvrtak, 12. juna na Velikoj sceni Kulturnog centra Zrenjanina. Na programu su varijacije P. I. Čajkovskog, Adolfa Adama, Ludviga Minkusa kao i koreografije klasičnog i savremenog baleta i primenjene gimnastike. Nastupaju učenice osnovne Baletske škole od prvog do četvrtog razreda. Koncert počinje u 19 časova. Ulaz je besplatan.

BANATSKA BAJKA- LETO U GRADSKOJ BAŠTI

Manifestacija „Banatska bajka – Leto u gradskoj bašti“  zajedno sa „Karavanima banatske bajke“  održaće se ove godine po deveti put   od  14. juna do 24. avgusta sa pauzom za „Dane piva“ (od 6. do 10. avgusta).

Programi “Banatske bajke”  organizuju se  u Gradskoj bašti, dok Karavan gostuje u okolnim selima. Na otvaranju manifestacije nastupiće Ilija Ilić estradni umetnik, kantautor i performer. Iz večeri u veče  očekuje nas niz tematskih događaja namenjenih svim generacijama.

Predviđeno je da za  72 dana bude održano oko  100 programa koji  uglavnom  kao i do sada počinju  u terminima od 20 časova sem četvrtkom kada su termini rezervisani za  dečje programe, nedeljom za kulturno-umetnička društva i povremeno pre nastupa muzičara vikendom, od 18 ili 19 časova. Ulaz je besplatan a mesta u Gradskoj bašti mogu  se rezervisati na broj telefona 0648116474.

Što se tiče Karavana Banatske bajke u planu je da se ove godine održi u četiri mesta: u Ečki – 29. juna, Tarašu – 19. avgusta, Stajićevu – 28. avgusta i  Farkaždinu –  21. septembra.

 – Organizatori manifestacije su Kulturni centar Zrenjanina, IP Media 023 i Turistička organizacija a pokrovitelj je Grad Zrenjanin. Informacije o programima mogu se pratiti na: https://www.facebook.com/

PREDSTAVA „TAJNO ORUŽJE“ AMATERSKOG POZORIŠTA „JOVICA JELIĆ“ IZ BANATSKOG KARAĐORĐEVA

Predstava „Tajno oružje“ amaterskog pozorišta „Jovica Jelić“ iz Banatskog Karađorđeva biće izvedena na Velikoj sceni Kulturnog centra Zrenjanina u subotu, 21. juna sa početkom u 20 časova.

Kako se navodi,  Tajno oružje se bavi stanjem svesti devedesetih godina u Srbiji. Pisac, Miroslav Momčilović, je na  duhovit način pisao o psihološkom stanju nacije u to vreme. Karte će se prodavati od 2. juna na biletarnici Kulturnog centra Zrenjanina radnim danima od 10 do 12 i od 18 do 20 časova i pre početka predstave,  po ceni od 300 dinara.

48. FESTIVAL KULTURNO-UMETNIČKOG STVARALAŠTVA GLUVIH I NAGLUVIH SRBIJE

U nedelju 22. juna 2025. godine, u Kulturnom centru Zrenjanina, sa početkom u 13 časova održaće se 48. Festival kulturno-umetničkog stvaralaštva gluvih i nagluvih Srbije. Na Festivalu ćemo imati priliku da vidimo kulturno-umetnička dostignuća gluvih i nagluvih u oblasti recitala,  poezije, dramskih ostvarenja, pantomime i moderne igre.  

DEČJI PROGRAM KULTURNOG CENTRA ZRENjANINA

Svake subote u 10 časova u toku juna posetioci i pratioci  Fejsbuk strane Kulturnog centra Zrenjanina  mogu da pogledaju uživo emitovanje ili snimak neke od radionica ili dečjih predstava koje organizujemo sa velikim brojem saradnika.  Pokrovitelji programa su: Grad Zrenjanin, „Persu marketi“ i prodavnica sportske opreme i rekvizita „Ajron“ (Iron.)

GODIŠNjA IZLOŽBA DEČJIH RADOVA LUČA ATELjEA

Godišnja izložba dečjih radova Luča Ateljea inspirisana bogatstvom i raznolikošću afričkog kontinenta, predstaviće veliki broj radova nastalih u crtačkim i slikarskim tehnikama, kao i skulpture, maske, aplikacije i tekstilne objekte nastale vajanjem, šivenjem i drugim oblicima likovnog izraza. Radovi su nastali u periodu od oktobra 2024. do juna 2025. i predstaviće se zrenjaninskoj publici u Velikom salonu Kulturnog centra Zrenjanina u  periodu od 26. juna do 1. jula. Svečano otvaranje zakazano je u četvrtak, 26. juna u 19 časova.

ZAVRŠNI KONCERT BALETSKOG STUDIJA „STEJDž“

Završni koncert baletskog studija „Stage“ („Stejdž“) pod nazivom „Čikago“ (Chicago) i ovaj put je zabavnog karaktera.  Igraju svi članovi baletskog studija, a u koncertu možete uživati u nedelju, 29. juna od 18 časova u Velikoj sali Kulturnog centra Zrenjanina.  Iz baletskog studija „Stejdž“  Vas pozivaju da se pridružite  večeri prepunoj ritma, plesa i glamura. Ulaz je slobodan.

PREDSTAVA ENISA BEŠLAGIĆA „DA SAM JA NEKO“ PONOVO U ZRENjANINU

Zbog velikog interesovanja publike predstava Enisa Bešlagića  „Da sam ja neko“ ponovo gostuje u Zrenjaninu. Predstava će biti izvedena na Velikoj sceni Kulturnog centra Zrenjanina u četvrtak, 3. jula sa početkom u 20 časova. Prodaja karata po ceni od 1500  dinara je onlajn,  putem  sajta Tickets.rs i na Tickets prodajnim mestima.

Raspored održavanja programa – Jun 2025.

PRVA NEDELjA od 14. do 22. juna

Subota, 14.6. – 20 časova – Otvaranje manifestacije koncertom Ilije Ilića estradnog umetnika, kantautora i performera
Nedelja, 15.6. – 21 sat – projekcija  dečijeg  filma
Ponedeljak, 16.6. – 20 časova – umetnički  program poetsko muzičko veče  profesora Milana Bojanića na gitari, zajednički nastup sa pesnicima
Utorak, 17.6. – 20 časova – „Vinske priče“ – gostovanje Udruženja vinara i vinogradara iz Taraša uz muzičku pratnju tria  Hand Made
Sreda, 18.6. – 20 časova – Književno veče Biljane Dimitrijević
Četvrtak, 19.6. – 18 časova – Predstava dramskog studija „Cekom“  “Jezik duše”, 19 časova – nastup plesnog studija  Free Dance, 21 sat – projekcija dugometražnog dečjeg crtanog filma
Petak, 20.6. – 18 časova – Takmičenje u pravljenju Milibrota, 19 časova – Gostovanje Eduko Art Udružnja i pisaca iz Austrije, 20 časova –  Koncert Milice Dosković, vokalane solistkinje
Subota, 21. 6. – 20 časova – Koncert “Bid Benda –  Gagić i prijatelji“
Nedelja, 22. 6. – 18 časova –  Nastup folklornih udruženja  KUD GIK „Banat –  Pionir“  i KUD “Moja Sosa”- 21 sat – projekcija  crtanog filma 

DRUGA NEDELjA  od 23. do 29. juna

Ponedeljak, 23.6. – 20 časova – umetnički program -poetsko muzičko veče profesora Milana Bojanića na gitari, zajednički nastup sa pesnicima
Utorak, 24.6. – 20 časova – Rakijaške priče – “Klečanski rakijaši” uz muzičku pratnju i nastup tria  Hand Made
Sreda, 25.6. – 20 časova – Predstava  “Tuđa zemlja” u kojoj glumi Jovica Jašin
Četvrtak, 26.6. – 18 časova – Realni  aikido i Karate „Protić“– prezentacija veština, 19 časova –  Godišnji koncert muzičkog zabavišta „Sanjalice“ pod nazivom „Svi smo mi solisti“, 21 sat – projekcija  crtanog filma
Petak, 27.6. – 20 časova – Koncert Milice Dosković
Subota, 28.6. – 20 časova – Koncert Bid Benda – Gagić i prijatelji
Nedelja, 29.6. – 19 časova – nastup  KUD „ Borislav Jankulov“ iz JašeTomića, 21 sat – projekcija  crtanog filma

POČETAK TREĆE NEDELjE

Ponedeljak, 30. jun – 20 časova – umetnički  program, poetsko muzičko veče  profesora Milana Bojanića na gitari, zajednički nastup sa pesnicima.

Organizator zadržava pravo izmene programa.

Pratite nas putem Fejsbuk strane, sajta www.kczr.org,  Instagram profila  kao i preko YouTube kanala, prijatelj Kulturnog centra Zrenjanina: Trgovinski lanac PerSu 

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px