Plivači Proletera PRVACI SRBIJE! Sofia osvojia 5 pojedinačnih medalja, Pavle najbolji takmičar!

Kragujevac - Proleter PRVAK SRBIJE

U Kragujevcu se od 14-16.07.2023. godine održalo pojedinačno i ekipno Prvenstvo Srbije za kadete. Ekipa Proletera je osvojila 15 medalja! 7 zlata, 5 srebra i 3 bronze! Pavle Stojanov je proglašen za najboljeg plivača takmičenja. PROLETER EKIPNO PRVO MESTO, ŠAMPIONI!

Završetak takmičenja je bio spektakularan i dosad nevidjen, posle 3 dana  borbe Proletera i 11 Aprila iz Bg, prednost Aprilaca je bila 1 bod pre poslednje štafete… štafetna trka 4×50 kraul 2 muška 2 ženska plivača je odlučivala o tituli ! Proleter (Stojanov, Kekenj, Travar i Dunđer) je u ludoj završnici pobedio sa 0,4s prednosti i preuzeo vodjstvo u plasmanu i osvojio titulu! Trka u prilogu. Treneri ekipe Radišić, Gogić i Jocić.

100m Prsno/Breast 12 – 13 godina TRAVAR, Sofia 11 1:19.68

Sastav šampionske ekipe: Stojanov, Milovanović, Kekenj, Krečev, Janković, Kalaš Kosanović, Borić, Travar, Dundjer, Cvetkov i Delić.