Omladinski Džudo klub „Proleter“ iz Zrenjanina – 2023. godina za pamćenje!

Zrenjanin - Džudo klub "Proleter"

Omladinski džudo klub „Proleter“ iz Zrenjanina zabeležio je svoju najuspešniju godinu u istoriji, ostvarivši zapanjujuće rezultate kako na domaćoj, tako i na međunarodnoj sceni. Ovaj uspeh nije samo priča o medaljama, već o upornosti, posvećenosti i duhu sporta koji vlada u ovom klubu.

Na domaćem terenu, „Proleter“ je osvojio impozantnih 103 zlatne, 69 srebrnih i 86 bronzanih medalja, što ih je pozicioniralo na visoko šesto mesto na rang listi Džudo saveza Srbije od ukupno 115 klubova.

Na međunarodnom planu, takmičari kluba su se okitili sa 9 zlatnih, 7 srebrnih i 10 bronzanih medalja, demonstrirajući izuzetan talenat i posvećenost sportu koji prelazi granice naše zemlje.

Posebno su se istakli na državnim prvenstvima u različitim kategorijama. Seniori i seniorke su se domogli bronze, dok su mlađi seniori i seniorke osvojili srebro. Juniorkama i juniorima pripala je jedna zlatna i jedna srebrna medalja, a kadeti i kadetkinje su osvojili dve srebrne medalje. Mlađi kadeti i kadetkinje su se okitili sa dve zlate i dve srebra, a stariji dečaci i devojčice sa dve zlate, jednim srebrom i jednom bronzom. Mlađi dečaci i devojčice su takođe ostvarili uspeh sa jednom zlatnom i dve bronzane medalje.

judo klub proleter 2
Džudo klub "Proleter"

U Super džudo ligi Srbije, ženska ekipa „Proletera“ postala je sampion Srbije prvi put u klubskoj istoriji dok je muška ekipa odbranila bronzanu medalju osvojenu prosle godine. Na evropskom planu, posebno se istakao Milan Bulaja, osvojivši zlatne medalje u Sloven Gradecu i Skoplju i bronzanu u Sarajevu. Milica Nikolić, takmičarka u seniorskoj kategoriji, zauzela je peto mesto na Grand Slamu u Bakuu, dok je Milica Cvijić zauzela sedmo mesto na Prvenstvu Evrope za mlađe seniorke u Potsdamu.

Ova godina je bila više od pukog niza uspeha; bila je odraz timskog duha, posvećenosti i strasti prema džudou koja krase Judo klub „Proleter“. Ovi rezultati su inspiracija mladim sportistima širom zemlje i dokaz da se upornošću i radom mogu dostići vrhunski rezultati.

U iščekivanju 2024. godine: Sa ovako izvanrednim rezultatima iza nas, klub se sada okreće budućnosti sa nadom i uverenjem da će 2024. godina biti još uspešnija.Velike nade polažemo u ženski seniorski tim koji će krajem godine učestvovati u Ligi šampiona

One comment

1. Zelim vasem klubu kao bivsi sportista istog sporta puno uspeha u Novoj godini i osvojenih medalja . Veoma sam radostan kad pratim uspeh kluba iz Zrenjanina jer vidim jedan uspon i veliki rad na polju unapredjivanja dzudoa.

Ostavite komentar:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 6 ČLANAKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.