Nedelja bez vode, (negde) bez struje i bez najave: Građani Zrenjanina opet taoci tišine nadležnih

Nedelja bez vode!?

Zrenjanin, 22. Februar 2026. – Iako je nedelja pre podne i blagdan, redakcija portala Volim Zrenjanin od ranih jutarnjih sati prima brojne poruke zabrinutih građana iz različitih delova grada. Svi navode isto – veliki broj domaćinstava ostao je bez vode, a pojedini i bez električne energije.

Najproblematičnije je to što, uprkos pokušajima, do trenutka objave ove vesti nismo uspeli da dođemo ni do jedne zvanične informacije od nadležnih službi. Telefoni u Vodovodu ostaju bez odgovora. Saopštenja nema. Najave nema. Objašnjenja nema.

Postavlja se logično pitanje: kako je moguće da se u gradu od gotovo 70.000 stanovnika desi ozbiljan prekid u osnovnim komunalnim uslugama, a da građani o tome ne dobiju nijednu jedinu reč?

Zrenjaninci već godinama žive sa činjenicom da plaćaju jednu od najskupljih voda u Srbiji. Vodu koju u velikom broju slučajeva ni ne koriste za piće. Vodu koja je decenijama simbol sistemskog neuspeha, promašenih projekata i političkih obećanja. A sada – ni te vode nema.

Građani s pravom izražavaju dodatnu zabrinutost: kakvog će kvaliteta biti voda kada se ponovo pusti u sistem? Da li će doći do zamućenja, neprijatnog mirisa, zdravstveno sumnjive ispravnosti? I da li će iko snositi odgovornost ako se to desi?

Ćutanje institucija u ovakvim situacijama ne može se tumačiti kao tehnički propust. Ono se doživljava kao otvoreno nepoštovanje građana. U normalnom gradu, prekidi u vodosnabdevanju i snabdevanju strujom se najavljuju. Objašnjavaju. Prate jasnim rokovima. U Zrenjaninu – vlada tišina.

Redakcija Volim Zrenjanin nastaviće da pokušava da stupi u kontakt sa nadležnima. Sve nove informacije biće objavljene čim ih dobijemo.

Do tada, ostaje gorak utisak da građani ovog grada, čak i kada plaćaju najskuplje osnovne usluge, nemaju pravo ni na osnovnu stvar – informaciju.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa vestima, koje nisu uvek najlepše volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print

9 Comments

  1. Na Duvanici nema vode, ima struje. Naselje je suvo možda duže od sat i po. Iz „Vodovoda“ se ne može dobiti informacija o uzroku prekida u vodosnabdevanju i mogućem roku nekakve normalizacije stanja. Upkros modernim sredstvima komunikacije zahvaljujući kojima znamo da je roda Prvoje sletela na svoju banderu u Taraš, na službenoj internet strani pomenutog gradskog preduzeća ni slova o uzroku nestanka vode. Znam da su nadležni za informisanje potrošača odavno na nogama ali moraju da čekaju saglasnost nekog odozgo da puste zvaničnu informaciju. Ovaj odozgo čeka dozvolu onog odozgo i tako preko Kikinde do Beograda… U međuvremenu će valjda kvar biti otklonjen. Čekajmo

    • …јер смо фини људи па нећемо да кажемо на шта то личи.

      • Voda je ponovo lepo žuta,kao I ranije,ali skupa,kao da nije.Ovo nije zagonetka,ovo je naša sumorna realnost.

  2. Izgleda da je većini u ovom gradu dobro,niko se ne buni. Sekta to koristi i ponaša se baš ovako,da ih boli tuki i za vodu i za struju i za sve ostalo. A najmanje ih zanimaju građani,dok ima sendvičara i glasova za dve crvene,njima je ekstra. Grad nema stadion,bazen,ispravnu vodu,klubovi se gase,jedna srednja škola zatvorena,u jednoj zatvoren ceo sprat zbog bezbednosti,dom učenika čeka dan da ga zatvore stari deo nije bezbedan,zgrada specijalističke ruševina,ulaz na urgentni zatvoren…………zaslužili smo sve!

  3. A nekada 80 i 90- ih godina prošlog veka grad je imao oko 120 000 stanovnoka ……, epilog ove expertske vlasti !?! Bruka i sramota ….., samo što oni numu da razumu …….

  4. Kvarovi su uvek mogući, na bilo kojoj infrastrukturi (vodovodnoj, elektroenergetskoj…), i to se ne može izbeći, niti se može unapred najaviti. Za razliku od planiranih radova, kada se zna ko će i koliko dugo ostati bez struje/vode/grejanja, kod kvarova se ne zna… budimo malo razumni i pustimo ljude da rade svoj posao… Kao neka razmažena deca smo postali, čim nam neko nešto malo uskrati, odmah plačemo i kukamo…

    • Неко од сто плаћених ћација у водоводу би макар могао један дан да дође на посао и научи да сними аутоматску поруку, па кад дође до овако нечег и грађани зову, да бар то чују. Ал’ не, чим се негде нешто скембечи, пре него што уопште смисле шта ће да раде и како то да поправе, они прво искључе телефон да им не смета. То ураде сваки пут – и они и жицари.

  5. Voda je dosla u 8h,ali to nije bitno,bitno je da dezurni kritocari svega i svacega prate situaciju i realno obavestavaju javnost. Dok cekaju da se nesto kataklizmicno dogodi u Zrenjaninu mogu malo da porade na sebi i sem kritike da se malo posvete samokritici,pa da budu jos uspesniji! PS za svaku pohvalu je to sto su u nedelju u 7h bili aktivni i puni „radnog“elana!

Ostavite komentar:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px