Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Zrenjanin, 19. jun 2026. – U vremenu kada se granice između umetničkog izraza, popularnosti i društvenih mreža sve više brišu, sve češće se postavlja pitanje kakvu ulogu umetnost danas ima u društvu i da li uspeva da sačuva svoju kritičku i stvaralačku funkciju.
O ovoj temi oglasio se Zrenjaninac Milutin Mićić, magistar likovnih umetnosti, akademski slikar, vajar, književnik i prosvetni savetnik, koji upozorava na, kako navodi, sve prisutniji trend urušavanja profesionalnih standarda u savremenoj umetnosti.
U autorskom tekstu pod nazivom „Umetnost danas – smišljeno uništavanje“, Mićić ocenjuje da deo umetničke scene sve češće prihvata i promoviše amaterizam predstavljajući ga kao profesionalni izraz.
Prema njegovim rečima, takva praksa dovodi do slabljenja kreativnog i kritičkog mišljenja, dok se publici, kroz populistički pristup, plasiraju pojednostavljeni sadržaji i dezinformacije.
On smatra da ovakav odnos prema umetnosti podseća na obrasce delovanja koji su prisutni i u drugim segmentima društva.
Posebno zabrinjavajućim ocenjuje pitanje odgovornosti umetnika koji učestvuju u, kako kaže, degradaciji profesionalnih kriterijuma.
Na kraju, Mićić upućuje apel svojim kolegama da se vrate suštinskim vrednostima umetničkog stvaralaštva.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…



Politička organizacija Monarhisti – Pokret za Kraljevinu Srbiju saopštila je juče da odluku nadležnog tužilaštva da odbaci krivičnu prijavu

Srbija, 19.6.2026. – Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija objavilo je danas cene goriva na pumpama u Srbiji, koje će važiti

Žitište, 19. jun 2026. – Viši sud u Zrenjaninu doneo je presudu kojom je delimično usvojen tužbeni zahtev Danijela Živanova iz Srpskog Itebeja

Zrenjanin, 19. jun 2026. – Na prostoru nekadašnjeg parkinga Male pijace u Jug Bogdanovoj ulici, u delu gde su se godinama prodavale

U Zrenjaninu je sinoć poginuo mladić, radnik kineske fabrike „Linglong”. Mnogo puta do sada smo ukazivali na to da kineski investitori ne
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?