Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Srbija, 3. april 2026. – Izjava ministra Darka Glišića da roditelji ne treba da upisuju decu na „blokaderske fakultete“ jer bi im se mogla vratiti „u kovčezima“ otvorila je ozbiljno pitanje političke odgovornosti nosilaca javnih funkcija i načina na koji predstavnici vlasti komuniciraju sa građanima.
Kada državni funkcioner govori o mogućnosti da se studenti vrate kući mrtvi, to više nije obična politička polemika – to postaje poruka koja direktno udara u najdublje strahove roditelja.
U demokratskim društvima očekuje se da predstavnici izvršne vlasti smiruju tenzije, a ne da ih pojačavaju. Ministar ne govori kao politički komentator na društvenim mrežama, već kao član Vlade države. Njegove reči imaju težinu institucionalnog autoriteta.
Ako država zaista raspolaže informacijama da studentima preti opasnost po život – javnost ima pravo da zna kakva je to opasnost i ko je odgovoran. Ako takve informacije ne postoje, postavlja se pitanje zbog čega se u javni prostor plasiraju ovako dramatične tvrdnje.
Posebno je sporno povezivanje smrti jedne devojke sa univerzitetskim okruženjem bez jasnog objašnjenja konteksta i odgovornosti. Takva retorika može se tumačiti kao pokušaj stvaranja atmosfere straha oko visokoškolskih institucija i studenata koji učestvuju u društvenim procesima.
U političkom sistemu u kojem ministri snose odgovornost za javno izgovorenu reč, ovakva izjava bi gotovo izvesno otvorila pitanje ostavke ili razrešenja. Jer granica između političkog stava i zastrašivanja građana ne sme biti nejasna.
Kada ministar govori o „kovčezima“, to više nije politička poruka. To postaje pitanje odgovornosti države prema sopstvenim građanima.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa vestima, koje nisu uvek najlepše volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…

Vlasnici stanova u Srbiji u narednim godinama moraće da uklone spoljne jedinice klima-uređaja sa uličnih fasada zgrada i premeste

Portal volimzrenjanin.com vam u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje donosi aktuelne oglase za posao na teritoriji Zrenjanina

Novo istraživanje javnog mnjenja koje su sproveli CRTA i Democracy Action Lab (DAL) Univerziteta Stanford pokazuje da većina građana

ISKLJUČENJA STRUJE – Elektrodistribucija Zrenjanin. U slučaju ranijeg završetka radova ED zadržava pravo da uključi napajanje korisnika

Zrenjaninci će uskoro imati priliku da prisustvuju promociji fotomonografije posvećene jubileju – 60 godina rada jednog od
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?