Maja Pandurov obeležila 30 godina stvaralaštva: Veče poezije, muzike i emocija u Gradskoj bašti

ZRENJANIN – U prelepom ambijentu Gradske bašte sinoć je održano veče posvećeno jubileju zrenjaninske autorke i novinarke Maje Pandurov, koja je obeležila 30 godina književnog rada i umetničkog stvaralaštva.

Program je realizovan u okviru manifestacije „Banatska bajka – leto u Gradskoj bašti“, a brojni posetioci uživali su u multimedijalnom programu pod nazivom „Ljubav i humanost“, koji je spojio poeziju, priču i muziku.

Pored Maje Pandurov, u programu su učestvovali umetnički stvaralac Miljan Stefanović sa projektom autorske muzike „Izgubljen u prevodu“, kao i Nebojša Delić i Jovica Eremić, koji su svojim nastupom na gitarama upotpunili atmosferu večeri.

Govoreći o jubileju, Maja Pandurov istakla je da je priprema programa bila i emotivna i zahtevna, jer je trebalo sažeti tri decenije stvaralaštva u jedno veče.

– Kada sam pripremala ovo veče, shvatila sam koliko je toga nastalo za ovih 30 godina i koliko je teško sve to sažeti u jedan program. Osmislili smo veče u kojem će se smenjivati tekst i muzika, a posebna novina je to što smo prvi put moje tekstove pretočili u pesme. U programu su zastupljeni i tekstovi mog prijatelja i dugogodišnjeg saradnika Miljana Stefanovića „Izgubljen u prevodu“, koji je na neki način bio inicijator čitave priče. Iako večeras nije sa nama, jer dolazi sa juga Srbije, publika je imala priliku da čuje muziku koju smo zajedno stvarali sa Nebojšom Delićem u studiju Kulturnog centra, uključujući i jednu pesmu koja je premijerno izvedena – rekla je Pandurov.

Dodala je da je želela da publici priredi veče ispunjeno emocijama, različitim umetničkim izrazima i iznenađenjima.

– Ljudi me pitaju da li sam sada i zapevala. Još nisam, ali umetnost nema granice i nikada ne znate u kom pravcu može da vas odvede. Pripremili smo program u kojem će svako moći da pronađe deo sebe. Ima i nekoliko zanimljivih scenskih detalja, a jedva sam čekala da sve to podelim sa publikom. Ne slavi se svakog dana 30 godina stvaralaštva i za mene je ovo veoma emotivan trenutak – kazala je ona.

Na pitanje na šta je najponosnija tokom tri decenije rada, Pandurov odgovara da su joj važnije ljudske nego profesionalne vrednosti.

– Najponosnija sam na to što sam ostala svoja i što sam, uprkos svemu, sačuvala miran i ispunjen život. Srećna sam što svoju kreativnost mogu da izrazim kroz različite vidove umetnosti i što sam ostala dobra osoba, žena i majka. Volela bih jedino da se sav taj rad u budućnosti više vrednuje i u materijalnom smislu, jer mislim da to zaslužuje – rekla je ona.

Kako ističe, pisana reč i dalje ostaje njena najveća ljubav.

– Pišem otkad znam za sebe. Čim sam naučila slova, počela sam da čitam i pišem i to je moj prirodan način izražavanja. Kada su emocije posebno jake, tada slikam. Sada je tu i muzika, koja mi predstavlja potpuno novo i veoma inspirativno iskustvo. Kada pogledam sve što je nastalo od devedesetih godina do danas, tek tada postanem svesna koliko je vremena prošlo – navela je Pandurov.

Tokom razgovora osvrnula se i na ovogodišnje izdanje manifestacije „Banatska bajka“, koja je počela 13. juna i već beleži veliku posećenost.

– Uprkos nekoliko odlaganja zbog lošeg vremena, veoma smo zadovoljni odzivom publike. Program se nastavlja ustaljenim ritmom – ponedeljkom su poetske večeri, utorkom vinske i rakijaške priče, sredom multimedijalni programi, četvrtkom dečji sadržaji i večernje filmske projekcije. Ovog petka nastupa Milica Dosković, kojoj će se pridružiti i jedna grupa, što će biti posebno iznenađenje za publiku. Subotom nastupaju Big Band Gagić i prijatelji, dok su nedeljom na programu crtani filmovi i nastupi kulturno-umetničkih društava. Nakon pauze tokom Dana piva, manifestacija će trajati do 23. avgusta – rekla je ona.

Kako je naglasila, cilj manifestacije već deset godina ostaje isti – da građanima ponudi prostor za druženje, kulturu i kvalitetan letnji program.

– Želimo da ljudi ovde provedu dva sata u lepom raspoloženju, da se opuste, plešu, druže i uživaju. Ulaz je slobodan i svi su dobrodošli da zajedno sa nama provedu leto u Gradskoj bašti – poručila je Maja Pandurov.

Publika je program ispratila toplim aplauzima, potvrđujući da ovakvi kulturni sadržaji imaju značajno mesto u životu Zrenjanina i da tri decenije posvećenog umetničkog rada zaslužuju pažnju i poštovanje.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px