Lepša strana Zrenjanina portal volimzrenjanin.com l Web Solution Media l info@volimzrenjanin.com

Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao novo meteorološko upozorenje
Lepša strana Zrenjanina portal volimzrenjanin.com l Web Solution Media l info@volimzrenjanin.com
Informativni portal volimzrenjanin.com
Informativni portal volimzrenjanin.com
Od osnivanja 1956. godine Umetnička kolonija Ečka okupljala je umetnike koji su se bavili uljem na platnu u sazivu umetnika pod imenom „Slika“. Godine 2006. ovaj tradicionalan saziv umetnika koncepcijski je izmenjen tako što je umetnicima omogućeno da se u skladu sa heterogenim i pluralističkim tokovima savremene umetničke prakse mogu baviti različitim oblastima savremenog vizuelnog izražavanja – slikarstvom, umetničkom fotografijom, video-umetnošću, instalacijom, performansom, grafičkim dizajnom, digitalnom umetnošću, multimedijalnim i interdisciplinarnim istraživanjima i mnogim drugim.
Pojam „Slika“ se odavno više ne posmatra kao dvodimenzionalan predmet, u pitanju je „Slika sveta“ koju nam umetnici predstavljaju kroz sopstvenu prizmu. Svakom umetničkom delu se može prići iz različitih uglova i konteksta i umetnici već duže vreme teže da u svojim delima izraze sopstvene ideje, stavove i emocije, a ne samo tehničku virtuoznost ovladavanja medijem koji koriste za svoje umetničko delo. Pozvani umetnici će u koloniji Ečka preispitivati pojam „Slika“ u različitim kontekstima i medijima u skladu sa savremenim umetničkim tendencijama i situacijama koje će doživeti u okruženju i ambijentu kolonije.
Milica Vesić (Valjevo, 1995) osnovne studije završila je 2019. godine u klasi profesora mr Branka Rakovića na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Fakultetske 2019/20. godine upisuje master studije na dva fakulteta: master studije na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, na smeru slikarstvo i u oblasti društveno humanističkog polja, master studije na Univerzitetu umetnosti u Beogradu na Unesko katedri (smer kulturne politike i menadžmenta). Master studije završava 2021. godine u klasi profesorke dr um. Vesne Knežević. Završava master studije kulturne politike i menadžmenta na Univerzitetu umetnosti u Beogradu i na Université Lumière Lyon 2 (menadžer interkulturalnih projekata). Dobitnik je Dositejeve stipendije iz Fonda za mlade talente Republike Srbije za 2018/19. godinu. Dobitnik je nagrade Fakulteta likovnih umetnosti za mozaik za 2018. godinu. Trenutno je na trećoj godini doktorskih studija na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. U statusu je istraživača-pripravnika od 2020/21. do 2023. godine na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Izlagala je na velikom broju grupnih i manjem broju samostalnih izložbi.
Luka Drljan (Novi Sad, 1997) srednju umetničku školu Bogdan Šuput u Novom Sadu završava 2016. godine na odseku Dizajn grafike. Iste godine upisuje Akademiju umetnosti u Novom Sadu, smer slikarstvo. Osnovne studije završava 2020. u klasi profesora Gorana Despotovskog. Iste godine upisuje master studije slikarstva na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, pod mentorstvom prof. dr Gorana Despotovskog. Redovno izlaže od 2015. godine. Od 2021. godine član je SULUV-a. Izlaže na šest samostalnih i više grupnih izložbi. Dobitnik je prve nagrade na Rumskom likovnom salonu 2019. godine.
Sunčica Pasuljević Kandić (Zrenjanin) na antidisciplinarni i poetski način istražuje isprepletene veze saradnje, komunikacije, identiteta, jezika i proizvodnje znanja u kontekstu tehno-ekolškog diskursa. Ona uvezuje kustoske, umetničke i pedagoške metode kreirajući privremene prostore situiranog znanja. Postavljajući iskustveno-misaone koreografije i koristeći se semantičkim i vizuelnim elementima ona razbija granice umetnica-publika čime njena praksa postaje kolaborativna i efemerna. Bazirana na psihogeografskom procesu njena praksa je usmerena ka formiranju infrastruktura angažovanog, otelotvorenog prostora za odučavanje, dijalog, slušanje i stvaranje kako bi se podstaklo kritičko i kreativno promišljanje i spekulisanje o fenomenima novih tehnologija i njihovom uticaju na prirodu i društva. Predaje na Akademiji umetnosti u Novom Sadu na Katedri za Nove likovne medije. Iza sebe ima dugogodišnje iskustvo kao kulturna radnica sa više internacionalnih i lokalnih projekata. Njena saradnička mreža se stalno širi, a njen rad je predstavljen u Finskoj, Španiji, Brazilu, Mađarskoj, Rumuniji, Kanadi, Italiji, Francuskoj, Austriji, Srbiji, Bosni i Hercegovini.
Bojan Radojčić (Šabac, 1981) započeo je umetničko školovanje sa jedanaest godina u Domu omladine u Šapcu. Umetničku školu, na odseku za restauraciju, u Šapcu završio 2000. godine. Diplomirao slikarstvo na Akademiji lepih umetnosti u Beogradu 2004. godine. Izlagao na brojnim grupnim i samostalnim izložbama u zemlji i inostranstvu. Od 2011. godine sarađuje sa danskom galerijom Pi iz Kopenhagena. Dobitnik je nekoliko nagrada (Oktobarski salon, Šabac, Prolećni anali, Čačak, Međunarodni sajam stripa, Beograd), a bio je i finalista za nagradu MANGELOS, kao i za glavnu nagradu „Vladimir Veličković“. Radovi mu se nalaze u brojnim privatnim kolekcijama u Austriji, Danskoj, Italiji, Norveškoj i Islandu, kao i Muzeju savremene umetnosti Vojvodine, Galeriji savremene umetnosti u Subotici, Galeriji savremene likovne umetnostu u Nišu. Godine 2018. je bio stipendista Sari fondacije iz Finske. Član je ULUS-a od 2009. godine. Trenutno živi i radi u Beogradu.
Ivan Šuletić je diplomirao (2007) i završio doktorske umetničke studije (2015) na Slikarskom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu. Izlagao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama u Srbiji i inostranstvu. Njegovi radovi se nalaze u javnim i privatnim kolekcijama, među kojima su Muzej grada Beograda, Kolekcija umetnosti European Patent Office u Minhenu, Narodni muzej Kruševac, Wiener Städtische kolekcija savremene umetnosti, kolekcija Galerije savremene umetnosti Niš i druge. Šuletić je dobitnik prve nagrade Fondacije Vladimir Veličković za crtež 2018. godine, nagrade „Likovna jesen“ 2016. i druge nagrade „Niš Art Fondacije“ za 2015. godinu. Zaposlen je u zvanju docenta na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao novo meteorološko upozorenje
Fakultet za menadžment je opredeljen da predstavlja modernu visokoškolsku instituciju koja je deo evropskog obrazovnog i istraživačkog
Za vikend, 22–24. septembra 2023, dešava se istorijsko ponovno otvaranje granice na Begeju između Srbije i Rumunije, koja je za putnička plovila
Četrnaesta odrednica drugog ciklusa radne aktivnosti gradonačelnika “Da nam sela budu bliža” danas je bio Banatski Despotovac. Sa svojim
Timu Ultra Caffe-a je potrebno pojačanje! Oni trenutno zapošljavaju na sledećim pozicijama: Konobar i Šanker. Usled velike zainteresovanosti,
Prijavite se na naš „Newsletter“ a mi obećavamo da vas nećemo gnjaviti sa dosadnim mejlovima jer to i nama smeta.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od koja posluje u našem gradu već 20 godina.
Poslovni podaci:
Portal volimzrenjanin.com
Web Solution Media od
Konstantina Danila 26a
PIB: 100905915
MB: 08677808
info@volimzrenjanin.com
Raiffeisen Banka
265-2310310001201-96