Kajakaši zrenjaninskog Begeja osvojili pet medalja i ekipno zauzeli 4. Mesto na Prvenstvu Srbije

Zrenjanin - Kajak klub "Begej"

Od 13.09. do 16.09.2023. godine održano je ekipno i pojedinačno prvenstvo Srbije u kajaku I kanu na mirnim vodama za 2023.godine, Kajak klub Begej je bio vrlo uspešan jer imamo dva prvaka Srbije i to su pioniri  Marko Lakatuš i Marko Lončarski. Kajak klub je nastupio sa 24 takmičara u sve četiri kategorije, najveći uspeh napravili su u pionira gde smo osvojili čak pet medalja i zauzeli ekipno 4.mesto.

Marko Lakatuš je pokazao odličnu pripremljenost ove sezone, pa je ovoga puta potvrdio dominaciju među pionirima u kajaku jednosedu, isto tako Marko Lončarski među kanuistima, malo sreće je falilo i Nikoli Kovačeviću da se domogne svojoj prvoj medalji među seniorima na prvenstvu Srbije u K-1 500m osvojivši 4.mesto.

Ekipno Kajak klub Begej osvojio je po 4.mesto među pionirima, 13 među kadetima, 16 među juniorima i 8 među seniorima,  sve ukupno zauzeli smo odlično 8 mesto od ukupno 24 klubova, odnosno 4 mesto među Vojvođanskim klubovima.

Bojana Kojćić-Milica Kovačev K-2 1000m 9.mesto
Elena Trubajić-Milica Kovačev-Bojana Kojčić-Anisija Panić 4.mesto.

KADETI
Marko Lakatuš 8.mesto K-1 1000m
Nemanja Vlatković-Marko Gojgolović-Danilo Ðogović-Ðorđe Radišić 6.mesto K-4 1000m
Nemanja Vlatković-Marko Gojgolović-Danilo Ðogović-Marko Lakatuš 6.mesto K-4 500m

Biljana Vukov -Beatrix Orban 5.mesto K-2 1000m
Klara Mezei-Bojana Kojčić K-2 1000m prvr.
Biljana Vukov-Beatrix Orban 6.mesto K-2 500m
Klara Mezei-Bojana Kojčić 8.mesto K-2 500m
Biljana Vukov-Klara Mezei-Beatrix Orban-Bojana Kojčić K-4 500m 🥉
Klara Mezei-Biljana Vukov 7.mesto. K-2 200m;

Završetkom ovog takmičenja i zvanično je završena vrlo uspešna takmičarska sezona, svi idemo na zasluženi odmor do početka Oktobra kada se okupljamo i krećemo sa pripremama za narednu takmičarski godinu.