FK Radnički Zrenjanin – FK 1. Maj Ruma 2:0 [FOTO REPORTAŽA]

Zrenjanin – FK Radnički

Podelite vest

FK Radnički sa 2:0 zasluženo pobedio “Rumljane” za mirniji nastavak prvenstva!

Fudbaleri Radničkog na stadionu kraj „Skrobare“ ostvarili su možda i jednu od najvažnijih  pobeda za opstanak u Srpskoj ligi „Vojvodina“ a pobedi je „kumovao“ odlični Miloš Janković koji je sa dva pogotka matirao goste iz Rume i opravdao epitet najjačeg pojačanja u redovima crveno-crnih za nastavak sezone.

fk radnicki ruma 002
FK Radnički Zrenjanin - FK 1. Maj Ruma 2:0
fk radnicki ruma 007

Pritiskali su od samog starta gosti iz Rume i u prvih 15 minuta  preko raspoloženog Maksimovića stvorili tri odlične šanse, ali na sreću domaćih bez pogotka.

Radnički je prvi put zapretio preko Gajilovića u 23. minutu, koji je nakon prodora po desnoj strani sa 20 metara uputio šut malo iznad prečke golmana gostiju Ramadanija.

U 37. minutu, nakon asistencije Pavkovića, Janković iz šesnaesterca pogađa donji levi ugao za 1:0. Mogli su gosti u poslednjim sekundama prvog poluvremena do gola, ali je Grbović na drugoj stativi, nakon asistencije Mirčetića, loptu poslao tik pored gola Lekića.

U drugom poluvremenu Krasić pogađa prečku sa 20 metara, da bi u 72. minutu Janković sa 25 metara ko iz topa pogodio za 2:0 i još jednom pokazao zašto je doveden u redove crveno-crnih sa Begeja. Ćušić je u 83. minutu odlično centrirao i pronašao usamljenog Krstinića na drugoj stativi, ali je lopta završila pored gola Rumljana. Probali su gosti da izvrše pritisak na zadnju liniju i mogli su da postignu počasni pogodak u nadoknadi, ali ih je golman Lekić sigurnom intervencijom sprečio.

U sledećem kolu, 26. marta, Radnički igra u gostima protiv imenjaka iz Sombora.

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.