Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Podeli vest:
Juče, u subotu 21.09.2024. godine je u sklopu slave sela Farkaždin Male Gospojine, po prvi održano takmičenje u kuvanju svinjskog gulaša. Iako je ovakvo takmičenje organizovano prvi put organizatori se mogu pohvaliti da je učestvovalo više od 20 ekipa iz raznih krajeva Vojvodine i da je park ispred mesne zajednice je bio tesan da primi sve učesnike ali i veliki broj onih koji samo došli da uživaju. Kotizacija je iznosila simboličnih 2.500 dinara po ekipi a organizatori su obezbedili meso za sve učesnike.
Ko god je juče, u subotu, prolazio kroz centra sela, sigurno nije mogao da odoli fantastičnim gurmanskim mirisima koji su se širili parkom ali i dobroj živoj narodnoj muzici sa razglasa koja je bila obezbeđena kako bi manifestacija bila još lepša.
„Ovo je prva godina da organizujemo takmičenje u kuvanju svinjskog gulaša, i čini mi se da je ovaj prvi put veoma uspešan, a nadam se da će svake naredne godine biti bolje. Prijavljene su 22 ekipe, i mi smo prijatno iznenađeni time. Takmičari nam dolaze iz svih okolnih krajeva, iz Bavaništa, Crepaje, Opova, Kovačice, Sakula, Perleza, Farkaždina, Zrenjanina, Stajićeva, i još mnogih. Za takmičare smo obezbedili meso, a sudije su pričale sa kapitenima timova kako treba da kuvaju i kako će oni ocenjivati. Obezbeđene su i nagrade za prva tri mesta, a nagrade su kotlići, najveći, srednji i mali, kao i zahvalnice i majice.
Nosilac ove manifestacije je Mesna zajednica Farkaždin, a takmičenje je realizovano uz pomoć Grada Zrenjanina, i oni su nam najveći sponzor. Mi se nadamo da će takmičenje prerasti u tradiciju, i da će dogodine nagrade biti bolje. “, rekao je zamenik predsednika saveta MZ Farkaždin, Ljubomir Bokinac.
„Danas se nalazimo u jednom lepom mestu, Farkaždinu, koje zaslužuje da bude prepoznato na gastronomskoj karti kuvanja i dešavanja, jer kao i svako selo, ima svoje neke lepe trenutke. Danas imamo takmičenje u kuvanju svinjskog gulaša, po prvi put u Farkaždinu, gde učestvuje preko 20 ekipa. Potrudićemo se da okupimo sve ljubitelje i one koji prepoznaju sebe u ovoj lepoj gastronomskoj grani. Najbitnije je da ljudi shvate šta je smisao, a to je jedno lepo druženje i prepoznavanje.
Moj prijatelj Papdi Zoltan i ja, bićemo na nivou da prepoznamo šta je to što ovi čestiti domaćini imaju da prikažu kao svoje umeće. Pre samog početka takmičenja, svim učesnicima smo rekli koji će se aspekti gulaša ocenjivati, a to je boja, gde zahtevamo jednu lepu papriku, zatim ukus, opšti izgled, kao i ukuvanost. “, rekao je Miladin Pavlović, sudija u ocenjivanju gulaša.
Naš portal se još jednom zahvaljuje domaćinima na gostoprimstvu a mi smo obećali da ćemo ih kao mediji podržati i naredne godine. Dobrodošli u Farkaždin.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…




Pokret Promene u fokusu (PUF) saopštio je danas da vest o zadržavanju grupe osoba koje su čarter-letom iz Beograda doputovale u

Prvi Festival romske kulture „Slobodan Lala Berberski“ održan je u Kulturnom centru Zrenjanina, okupljajući učenike, mlade umetnike

Kako bi godinama sedeo na dve stolice između Istoka i Zapada, Aleksandar Vučić je stvorio sistem vlasti po sopstvenom receptu.

Aradac, 3. jun 2026. – Dobrovoljno vatrogasno društvo Aradac obavestilo je meštane da njihovo vatrogasno vozilo privremeno neće biti

Jutros je u osnovnim školama u gradu trebalo da se održe neki pismeni zadaci, neki đaci su se spremali za popravljanje ocena, a neko je brojao
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?