Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
„Opasnosti savremenog društva“ naziv je tribine koja će se održati u utorak, 18. januara u Kulturnom centru Zrenjanina. Predavač je Vlada Arsić, novinar, pisac, jedan od najčitanijih domaćih autora i licencirani predavač MUP-a na temu pedofilije, narkomanije, trgovine ljudima i internet predatora. Moderator tribine je Đorđo Prstojević, urednik programa.
Tribina počinje u 18 časova.
U sredu, 19. januara na Jezeru kod Kulturnog centra Zrenjanina biće održana gradska manifestacija „Plivanje za Časni krst“. Program počinje u 12 časova. Organizatori trinaestog plivanja su Grad Zrenjanin, Srpska pravoslavna crkvena opština i zrenjaninski Kulturni centar. Manifestacijom se obeležava hrišćanski praznik – Bogojavljenje.
Svake subote u 10 časova na Fejsbuk strani Kulturnog centra održava se dečji onlajn program. Program se organizuje sa osnovnim ciljem sagledavanja velikog broja pitanja i pružanja odgovora kroz niz praktičnih saveta koji su važni za razvoj deteta i pomažu roditeljima u njihovom odrastanju. Radionice su kreativne i edukativne i pored savladavanja niza veština pružaju i saznanja iz raznih oblasti života, komunikacije, istorije grada, zdravlja i opšte kulture.
– U subotu, 22. januara na programu je radionica profesora Siniše Garčeva «Kako raspolagati novcem».
U Malom salonu Kulturnog centra Zrenjanina u ponedeljak, 24. januara u organizaciji zrenjaninske Jevrejske opštine a u saradnji sa Kulturnim centrom otvara se izložba Jevrejske opštine Sombor „Tragovi u 30 slika“. Nakon otvaranja u Velikoj sali održaće se i projekcija kratkometražne antiratne drame “Porajmos” koja je urađena u režiji Gorčina Stojanovića. Program počinje u 17 časova.
Projekciji filma i izložbi prisustvovaće Dušan Jović, producent i scenarista i predsednica JO Sombor – Sandra Papo-Fišer.
Izložba Zorana Rajšića „Post K’o Vid“ otvara se u Kulturnom centru Zrenjanina u utorak, 25. januara. Izložba je deo istoimenog projekta, nastala je u toku pandemije iz umetnikovog iskustva izolacije i potrebe za komunikacijom. Projekat – izložba, prema rečima autora, je prvi korak ka obnavljanju prekinutih kontakata i vraćanja u uobičajenu svakodnevicu. Izložbu čine 23 likovne kompozicije iz serije „Poruke bez reči“ izvedene u tehnici lavirani tuš i dopisnice sa motivima pet likovnih kompozicija koje će posetioci moći da adresiraju i putem njih šalju poruke svojim dragim osobama…
– U toku predstavljanja ovog likovnog projekta biće izvedena dva performansa. Prvi na samom otvaranju a drugi u toku trajanja izložbe – 10. februara.
– Program otvaranja počinje u 19 časova a uživo, može da se prati i na Fejsbuk strani Kulturnog centra Zrenjanina.
– Izložba je otvorena do 22. februara svakog dana od 8 do 20 časova.
U Kulturnom centru – Matine –
Novina u odnosu na prethodni period u Kulturnom centru Zrenjanina je uvođenje prikazivanja dečjih igranih i animaranih filmova u nedeljnim jutarnjim satima, pod popularnim nazivom – matine, sa početkom u 11 časova. Ovog januara počinjemo.
Istog dana, isti dečji film prikazivaće se i u popodnevnim satima od 16 časova.
Nedelja, 23. januar – dečji film „Enkanto: Magični svet“/Encanto
Velika sala KCZR– dva termina: od 11 i od 16 časova
Najnovija diznijeva avantura donosi priču o neobičnoj porodici Madrigali koja živi skriveno u magičnoj kući u planinama Kolumbije i šarmantnom mestu zvanom Enkanto. Svi članovi porodice poseduju dar – magičnu moć, osim Mirabele koja, kada joj se najbliži nađu u opasnosti, postaje poslednja nada i rešenje za čaroliju …
Film u trajanju od 110 minuta i sinhronizovan je na srpski jezik.
Cena ulaznice je 250 dinara.
Vidimo se u bioskopu!
Pročitajte i ove vesti…




Navodna politika „balansiranja“ i vojne neutralnosti koju sprovodi režim Aleksandra Vučića predstavlja ništa drugo do nastavak pogrešne,

Mlado štene Koni, staro svega oko dva meseca, hitno traži svoj zauvek dom. Apel za pomoć uputili su ljubitelji životinja i prirode „Zelene

Elektrodistribucija Srbije (EDS) planira da do oktobra uvede novu mobilnu aplikaciju i internet portal namenjene korisnicima pametnih

Od 5. do 9. avgusta Zrenjanin će ponovo biti domaćin jedne od najvećih manifestacija u Srbiji – 41. Dana piva. Organizatori su objavili bogat

Transfuziomobil će u sredu biti postavljen na Trgu slobode, a akcija traje od 9 do 12 časova. Crveni krst Zrenjanin pozvao je sve zdrave sugrađane
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?