Zrenjaninac među najboljima: Filip Petković peti na Svetskom prvenstvu, ponovo oborio državni rekord

Filip Petković peti u svetu

Varšava, 29. maj 2026. – U organizaciji međunarodne pauerlifting federacije IPF (International Powerlifting Federation), od 23. do 31. maja u Varšavi je održano Svetsko prvenstvo u bench pressu, jednoj od tri discipline pauerliftinga, sporta koji poslednjih godina beleži sve veću popularnost i u Srbiji.

Među reprezentativcima Srbije našao se i Zrenjaninac Filip Petković, kojem je ovo bio drugi nastup na velikom međunarodnom takmičenju u dresu sa državnim grbom.

Na šampionatu, koji je okupio više od 1.300 takmičara iz gotovo svih zemalja sveta, Petković je nastupio u seniorskoj (open) konkurenciji do 120 kilograma. U izuzetno jakoj konkurenciji ostvario je veliki uspeh osvojivši peto mesto na svetu, čime je još jednom potvrdio da pripada samom vrhu ovog sporta.

Uspeh u Varšavi nastavak je sjajnih rezultata koje beleži u reprezentativnom dresu. Podsetimo, Petković je prošlog septembra na Evropskom prvenstvu na Malti osvojio bronzanu medalju, što je bila prva medalja u istoriji srpskog pauerliftinga na evropskim prvenstvima.

Posebno zapažen rezultat ostvario je 28. maja, kada je u trećem pokušaju uspešno podigao 235 kilograma, čime je ponovo oborio državni rekord Srbije. To je već treći put da pomera granice nacionalnog rekorda, koji je ujedno i njegov lični rekord.

Ovakvi rezultati potvrđuju njegovu dominaciju na domaćoj sceni, ali i činjenicu da Srbija već dugo nije imala pauerliftera koji se tako uspešno nosi sa najboljim svetskim takmičarima.

Ipak, za mladog Zrenjaninca nema mnogo vremena za odmor. Sezona se nastavlja, a naredni veliki izazov očekuje ga već u avgustu, kada će nastupiti na Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

– Posle ovakvog rezultata nema predaha. Evropsko prvenstvo je sledeći veliki cilj i od njega očekujem mnogo – poručio je Petković nakon nastupa u Varšavi.

Njegov rezultat predstavlja još jedan značajan uspeh za srpski sport, ali i razlog za ponos Zrenjanina, koji u svojim redovima ima jednog od najboljih bench press takmičara na svetu.

Fotografije ustupio Filip Petković.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Portal Volim Zrenjanin prihvatio je nadležnost Saveta za štampu i poštuje njegov Kodeks novinara Srbije.

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px