Tribina „Šta je autentična desnica?“ večeras u Klubu Zona u Zrenjaninu

Tribina u Zrenjaninu

Zrenjanin, 25. maj 2026. – U Zrenjaninu će večeras biti održana tribina pod nazivom „Šta je autentična desnica?“, na kojoj će govoriti Dušan Radosavljević, kopredsednik Monarhista, Miloš Jovanović, predsednik Novog DSS-a, i prof. dr Branislav Ristivojević.

Tribina je zakazana za ponedeljak, 25. maj, od 19 časova, u Klubu Zona, u Sarajlijinoj ulici broj 2 u Zrenjaninu. Tema razgovora biće položaj i značenje desnice u savremenom političkom trenutku, kao i pitanje šta danas predstavlja autentična nacionalna, konzervativna i državotvorna politika u Srbiji.

Posebnu pažnju javnosti svakako privlači dolazak Miloša Jovanovića, predsednika Novog DSS-a, pravnika, politikologa i docenta na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Jovanović je školovan na Univerzitetu Pariz 1 Panteon-Sorbona, gde je završio prava i političke nauke, a kasnije i doktorirao. U političkom životu Srbije prepoznat je kao jedan od najistaknutijih predstavnika nacionalno-konzervativne opozicije i lider koalicije NADA.

Prof. dr Branislav Ristivojević je redovni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, na Katedri za krivično pravo. Rođen je 1972. godine u Novom Sadu, diplomirao je na Pravnom fakultetu u Novom Sadu 1996. godine kao student generacije, magistrirao 2001, a doktorirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

U akademskoj javnosti poznat je kao stručnjak za krivično pravo i međunarodno krivično pravo, a bio je i dekan Pravnog fakulteta u Novom Sadu.

Dušan Radosavljević, kopredsednik Monarhista i narodni poslanik koalicije NADA, jedan je od prepoznatljivih predstavnika monarhističke političke opcije u Srbiji.

Rođen je 1959. godine, po zanimanju je profesor fizičke kulture, a u političkom životu bio je i predsednik Skupštine opštine Šabac od 2004. do 2008. godine.

U aktuelnom sazivu Narodne skupštine izabran je sa liste „Dr Miloš Jovanović – NADA za Srbiju“, kao kandidat Pokreta obnove Kraljevine Srbije, a deo je poslaničke grupe Novi DSS i Monarhisti – NADA.

Organizatori tribine su Novi DSS i Monarhisti

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Portal Volim Zrenjanin prihvatio je nadležnost Saveta za štampu i poštuje njegov Kodeks novinara Srbije.

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px