Zabavnim poligonima u centru grada otvorena „Evropska nedelja sporta“

Zrenjanin – Evropska nedelja sporta

Podelite vest

Vukosava Đapić Atanacković, generalna sekretarka Sportskog saveza grada Zrenjanina, podsetila je da su Olimpijski komitet Srbije i Ministarstvo omladine  i sporta ove godine uključeni u organizaciju Evropske nedelje sporta koja se širom Evrope održava od 23. do 30. septembra.

– I Zrenjanin je od ove godine uključen u ovu manifestaciju, a to je svakako zbog naših dosadašnjih dobrih rezultata, pre svega u organizovanju međunarodnih takmičenja, kao i takmičenja na državnom i pokrajinskom nivou – kazala je ona i navela da je primaran cilj akcije da se što više građana bavi fizičkim aktivnostima bez obzira na fizičku spremnost i starost.

Đapić Atanacković se zahvalila svim institucijama koje učestvuju u sportsko – rekreativnom programu manifestacije i  navela da se tokom narednih osam dana u Zrenjaninu očekuju brojne sportske aktivnosti.

– Već sutra će biti održana tradicionalna manifestacija „Trka za srećnije detinjstvo“, danas smo imali zabavne poligone, a u narednim danima penzioneri će igrati šah, a najmlađi u vrtiću „Biberče“ radiće projekat „Muzika i pokret“, imaćemo plesni izazov, ali i promociju fudbala i joge za sve uzraste – kalaza je još generalna sekretarka Sportskog saveza grada Zrenjanina Vukosava Đapić Atanacković.

O značaju manifestacije govorila je i Kristina Bačić predsednica Saveza za školski sport grada Zrenjanina koja je navela da je ideja da se pored sportista uključi što veći broj dece iz školskog sporta.

– Ovde smo danas priključili i decu predškolskog uzrasta, a cilj je da u manifestaciji učestvuju i deca koja u školama ne treniraju, da se školski sport unapredi i da povećamo broj sportova u svakom gradu. Školski sport ima predviđen kalendar takmičenja, većina sportova je uključena, s tim što je nama cilj da nam se pridruži i srednjoškolski uzrast koji je zaista u malom broju fizički aktivan – rekla je ona i ukazala da se upravo kroz ovakve projekte deci približavaju mogućnosti svakog grada kako bi se u što većoj meri bavili sportom. 

„Evropska nedelja sporta“ je događaj pokrenut od strane Evropske komisije. Cilj je razvoj sporta i fizičke aktivnosti, a realizuje se u zemljama Evrope, ove godine po osmi put, dok se u Srbiji održava po peti put.

Cilj „Evropske nedelje sporta“ je usmeren na podsticannje građana da se bave fizičkom aktivnošću, bez obzira na godine ili fizičku spremnost, kao i edukacija građana o zdravom načinu života.

Tokom evropske nedelje sporta organizuju se mnogobrojni događaji na nacionalnom i lokalnom nivou u okviru 4 teme: edukacija, radno mesto, aktivnosti na otvorenom, sportski klubovi i fitnes centri.

Zanimljiv je podatak da u „Evopskoj nedelji spotra“ učestvuje 40 zemalja i teritorija, a da će biti održano 213,365 događaja sa 82,367,290 učesnika.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Portal Volim Zrenjanin prihvatio je nadležnost Saveta za štampu i poštuje njegov Kodeks novinara Srbije.

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px