Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Zrenjanin, 22. jun 2026. – Početak žetve pšenice u Srbiji i ove godine otvara isto pitanje – po kojoj ceni će ratari prodati svoj rod i da li će njihov trud biti adekvatno plaćen. Dok proizvođači sa neizvesnošću čekaju otkupne cene, predstavnici opozicije upozoravaju da su mali poljoprivrednici sve više na margini agrarne politike.
Prema njegovim rečima, najveću korist od trenutnog sistema imaju trgovci, otkupljivači i vlasnici silosa, dok mali poljoprivrednici ostaju u nepovoljnom položaju.
Đurin smatra da neuređena agrarna politika godinama doprinosi gašenju porodičnih gazdinstava i pražnjenju sela, dok poljoprivreda postaje oblast u kojoj prednost imaju veliki sistemi i pojedinci sa povlašćenim pristupom subvencijama, kreditima i državnim resursima.
„Srbija bi trebalo da bude lider u poljoprivredi, ali bez jasnih pravila i dugoročne strategije to ostaje samo politička parola“, poručio je Đurin.
Ovaj tekst nastao je na osnovu saopštenja zrenjaninskog odbora Stranka slobode i pravde, koje prenosimo u skladu sa pravilima profesionalnog informisanja.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…




Srbija, 22. jun 2026. – Humanost se meri spremnošću da pomognemo onda kada je najteže. Mali Vidak Milosavljević vodi najvažniju

Predstavnici pokreta Kreni-Promeni najavili su dolazak u Zrenjanin u utorak, 23. juna, kada će sa građanima razgovarati o višegodišnjem problemu

Četvrti je dan od pogibije radnika kineske fabrike „Linglong” u Zrenjaninu. Gradonačelnik Salapura nije našao za shodno da

Na današnji dan, 22. juna, navršavaju se četiri godine od smrti grafičke dizajnerke i građanske aktivistkinje Danke Ječmenice, žene

U Opštoj bolnici „Đorđe Joanović“ u Zrenjaninu u periodu od 15.06.2026. – 21.06.2026. god. rođeno je 15 beba. Čestitamo!
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?