Studenti i građani na protestu ispred Gradske kuće u Zrenjaninu i na blokadi raskrsnice na Žitnom trgu!

Protesti u Zrenjaninu

Bez mnogo medijskih najava, danas u petak 25. aprila 2025. godine studenti Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin“ u Zrenjaninu organizovali su još jednu protestnu šetnju sa svog fakulteta do Trga slobode.

Njih su oko 11 časova dočekali građani gde su svi zajedno prvih 30 minuta pravili buku ispred Gradske kuće, verovatno ne bi li ih neko čuo i eventulano razgovarao sa njima ali i ovaj put niko se nije pojavio kao ni prethodnih nekoliko meseci koliko traju ovakvi protesti.

Na svojevrsnom „mini plenumu“ na licu mesta, oni su jednoglasno doneli odluku da prošetaju centrom do Žitnog trga te su, ponovo sa građanima formirali kolonu od oko stotinak ljudi i uz buku se uputili do ove lokacije..

Odavajući šesnaestominutni pomen nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine oni su tačno u 11:52h blokirali ovu prometnu raskrsnicu i na taj način pokušali da ukažu svima da njihovi zahtevi još uvek nisu ispunjeni.

Nakon odavanja pomena, oni su pozvali sve sugrađane da ne odustaju i da „pumpaju“ zajedno sa njima i dalje te da im se prodruže na svim narednim protestima.

I ovaj protest obezbeđivao je veliki broj pripadnika policije, kako saobraćajne koja je zaustavila i regulisala saobraćaj iz okolnih ulica tako i policije u civilu koja je vodila računa da sve protekne u najboljem redu. Većina građana imala je razumevanja za 16 minuta blokade i svi su bez negodovanja sačekali 12:10 časova kada je raskrsnica ponovo otvorena za saobraćaj.

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pročitajte i ove vesti…

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.

Poslovni podaci:

Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90

zr u srcu bez poz 270px