Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Zrenjanin, 22. april 2025. –povodom Dana planete Zemlje, kompanija Mlekoprodukt organizovala je niz značajnih ekoloških akcija u Zrenjaninu, okupivši svoje zaposlene, njihovu decu, kao i partnere u zajedničkom cilju očuvanja životne sredine.
Sa željom da konkretno doprinesu boljitku svoje lokalne zajednice i planete, tim Mlekoprodukta zasadio je drveće i posejao cveće sa posebnim naglaskom na biljne vrste koje pomažu u očuvanju populacije pčela. Pored toga, sprovedena je akcija čišćenja obala reke Begej, ključnog prirodnog resursa našeg grada.
Ovoj značajnoj inicijativi pridružili su se i zrenjaninski Veslački klub Begej 1883, čiji su članovi aktivno učestvovali u čišćenju obale Begeja u blizini svog kluba, kao i Taekwondo klub Proleter, koji je doprineo čišćenju priobalja na Pristanu.
Ova jednostavna akcija podstiče rast divljeg cveća bez potrebe za dodatnom ljudskom intervencijom, čime se direktno doprinosi oporavku populacije pčela, neophodnog stuba našeg ekosistema. Dodatnu notu zabave i edukacije pruža koncept „bombi sa semenom“, koje gerilski baštovani, među kojima su i deca, mogu bacati na zapuštena mesta u urbanim sredinama, doprinoseći tako ozelenjavanju grada.
Ovaj projekat, osim direktne pomoći pčelama, ima za cilj i podizanje svesti o vitalnoj vezi između pčela i proizvodnje hrane, inspirišući ljude da sade više cveća. U timu Mlekoprodukta ima i aktivnih pčelara koji ličnim pirmerom pokazuju kako se kroz hobi i posao može doprineti boljoj budučnosti. Kolega Vladimir Stajić bavi se pčelarstvom više od decenije, a svoje pčele seli u potrazi za dobrom mednonosnom pašom: od jabuke, preko repice, bagrema, lipe i suncokreta. Akcije koje sprovodi Mlekoprodukt pomažu Vladimiru i drugim pčelarima da svoje pčele čuvaju zdravima i u dobroj kondiciji tokom cele godine.
– Iskreno se zahvaljujemo svima koji su se pridružili našem Biser timu u ovoj važnoj misiji! Nadamo se da će naše akcije biti podsticaj svima da neguju ljubav prema prirodi, brinu o okolini, sade drveće i cveće i aktivno rade na tome da naše reke i okolina budu čisti i zdravi – poručuju su iz Mlekoprodukta.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…

U grupi „Ljubitelji reke Tamiš“ objavljena je zabrinjavajuća informacija da je protok Tamiša kod Jaše Tomića pao na svega 6,55 kubnih metara

Vlasnici stanova u Srbiji u narednim godinama moraće da uklone spoljne jedinice klima-uređaja sa uličnih fasada zgrada i premeste

Portal volimzrenjanin.com vam u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje donosi aktuelne oglase za posao na teritoriji Zrenjanina

Novo istraživanje javnog mnjenja koje su sproveli CRTA i Democracy Action Lab (DAL) Univerziteta Stanford pokazuje da većina građana

ISKLJUČENJA STRUJE – Elektrodistribucija Zrenjanin. U slučaju ranijeg završetka radova ED zadržava pravo da uključi napajanje korisnika
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?