Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]

Informativni portal Volim Zrenjanin l Web Solution Media info l [email protected]
Do 28. februara 19. Likovni salon 30X30 gostuje u Galeriji savremene umetnosti Kulturnog centra Pančeva. U okviru salona predstavljaju se radovi najuspešnijih učesnika istoimenog likovnog konkursa („30 puta 30“) koji je početkom septembra prošle godine raspisao Kulturni centar Zrenjanina u saradnji sa autorom projekta mr Milutinom Mićićem.
Na 19. Likovni konkurs 30×30, prijavilo se 185 autora iz Srbije, BiH, Republike Srpske, Crne Gore, Makedonije i Slovenije, Turske, Španije i Belorusije.
Žiri u sastavu: Ana Stanar, istoričarka umetnosti, mr Vukašin Milović, vajar i mr Milutin Mićić, akademski slikar i autor projekta odabrao je 19. 11. 2024. godine, radove 126 autora za izlaganje i dodelio tri nagrade. Dobitnica prve nagrade je Julijana Protić iz Beograda za rad „Vesela azbuka“, drugu nagradu je osvojio likovni umetnik iz Novog Sada Nedeljko Marković za rad „Olovka piše srcem“ a treću nagradu dobila je Metka Pepelnak iz Slovenije za rad pod nazivom „Ljudski trag“.
Nakon decembarskog otvaranja salona u Zrenjaninu i januarskog gostovanja u Beogradu, izložba se predstavlja u Pančevu a nakon toga u Sremskoj Mitrovici, Novom Sadu i Požegi.
U subotu, 22. februara u 10 časova posetioci i pratioci Fejsbuk strane Kulturnog centra Zrenjanina mogu da pogledaju snimak jedne od radionica koje organizujemo sa velikim brojem saradnika. Ovaj vid dečjeg programa, kao i uvek, nudi aktuelnosti, nova znanja, uputstva za savladavanje određenih veština, praktične savete, edukativne i zabavne sadržaje namenjene najmlađima.
Pokrovitelji programa su: Grad Zrenjanin, „Persu marketi“ i prodavnica sportske opreme i rekvizita „Ajron“ (Iron).
U nedelju, 23. februara u bioskopu Kulturnog centra Zrenjanina prikazuje se dva filmska ostvarenja. Dečji animirana filma „Snežna kraljica: Čarobni portal“ prikazuje se od 11 časova, a u večernjem terminu od 20 časova novo rediteljsko ostvarenje Mela Gibsona „Rizičan let“. U nastavku pogledajte filmske sinopsise i trejlere.
O filmu:
„Kai i Gerda živeli su u mirnom i toplom gradiću, sve dok se jednog dana nisu pojavili Ledeni duhovi, donoseći sa sobom večnu zimu i pretnju da zamrznu ceo svet. Ali, nada stiže u obliku male, tajanstvene čarobnice po imenu Ila. S neverovatnom hrabrošću i magijom, Ila se udružuje s našim junacima i vodi ih u očaravajući, ali opasni svet Zemlje ogledala. Tamo ih čekaju neverovatni izazovi, skriveni odgovori i otkrivanje tajne o Ilinom pravom poreklu.“
Trejler:
O filmu:
„Novi film Mela Gibsona, nagrađivanog reditelja hitova Hrabro srce, Apokalipto i Greben spasa! Mark Valberg tumači lik pilota Derila Buta koji je zadužen za prevoz FBI agentkinje Medlin Haris (Dockery) i zaštićenog svedoka Vinstona (Grace), koji svedoči protiv mafijaške porodice s kojom je radio u prošlosti. Ali, stvari se zakomplikuju kada Haris i Vinston shvate da je But plaćeni ubica koga su poslali da ubije svedoka.“
Prodaja karata – Karte po ceni od 250 dinara za dečji i 300 dinara za igrani film od 20 časova, prodaju se na biletarnici Kulturnog centra radnim danima od 10 do 12 i od 18 do 20 časova i pre početka projekcije. Informacije o prodaji karata na: 023/566-712.

U Kulturnom centru Zrenjanina u nedelju, 23. februara održaće se humanitarni koncert „Veče sećanja i humanosti“.
Nastupiće KUD „Pionir“, KUD „Svetozar Marković“ i udruženje „Moja sosa“ koji su ujedno, uz podršku Kulturnog centra Zrenjanina, i organizatori događaja.
Ulaz je dobrovoljni prilog a sva prikupljena sredstva namenjena su za lečenje dečaka Mateje Kačavende. Koncert počinje u 16.30 časova.
Kulturni centar Zrenjanina u saradnji sa Udruženjem Hercegovaca, potomaka i prijatelja Hercegovine u Zrenjaninu u utorak, 25. februara organizuje promociju monografije „Hercegovina“ autora prof. dr Branka Balja i prof. dr Jova Radoša.
Promocija će se održati u Baroknoj sali Gradske kuće sa početkom u 18 časova.
Pored autora monografije na promociji će govoriti dr Božidar Milović predsednik udruženja Hercegovaca iz Novog Sada i Milan Bjelogrlić predsednik udruženja Hercegovaca iz Zrenjanina. Moderator je Đorđo Prstojević urednik tribinskog programa Kulturnog centra.
Koncert Amire Medunjanin, poznate bosansko-hercegovačke pevačice prepoznatljivog glasa i muzike nastale u stilu sevdalinki sa primesema džeza, biće održan u četvrtak, 13. marta na Velikoj sceni Kulturnog centra Zrenjanina sa početkom u 20 časova.
Karte se prodaju po ceni od 2000 dinara (onlajn) putem sajtahttps://tickets.rs i na prodajnim mestima Tickets-a.
U četvrtak, 27. februara na Velikoj sceni Kulturnog centra Zrenjanina biće izvedena predstava „Hotel 88“. Reč je o romantičnoj priči koja je urađena kao spoj ambijentalnog teatra i komedije situacije. Igraju Tamara Krcunović, Andrija Kuzmanović, Anđela Jovanović i Vladimir Aleksić.
O predstavi navodi se sledeće:
„Radnja predstave se odvija u luksuznom hotelu, gde mladi bračni par Viktor i Ana, dolaze da provedu romantičan medeni mesec. Sandra i Marko, drugi bračni par, takođe dolaze u taj isti hotel, sa istim ciljem. Sve bi to bilo vrlo ljupko i romantično da Viktorova Ana i Sandrin Marko nisu prethodno bili u vrlo burnom braku. Tokom jedne jedine noći u Hotelu 88, životi ovo četvoro ljudi doživeće strasne, ali i urnebesne promene.“
Prodaja karata – Karte se prodaju na biletarnici Kulturnog centra Zrenjanina po ceni od 1700 i 2000 dinara, radnim danima od 10 do 12 i od 18 do 20 časova. Info o prodaji karata: 023/566-712 i 063/562-783.
Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com
Pročitajte i ove vesti…




Navodna politika „balansiranja“ i vojne neutralnosti koju sprovodi režim Aleksandra Vučića predstavlja ništa drugo do nastavak pogrešne,

Mlado štene Koni, staro svega oko dva meseca, hitno traži svoj zauvek dom. Apel za pomoć uputili su ljubitelji životinja i prirode „Zelene

Elektrodistribucija Srbije (EDS) planira da do oktobra uvede novu mobilnu aplikaciju i internet portal namenjene korisnicima pametnih

Od 5. do 9. avgusta Zrenjanin će ponovo biti domaćin jedne od najvećih manifestacija u Srbiji – 41. Dana piva. Organizatori su objavili bogat

Transfuziomobil će u sredu biti postavljen na Trgu slobode, a akcija traje od 9 do 12 časova. Crveni krst Zrenjanin pozvao je sve zdrave sugrađane
Volim Zrenjanin Newsletter
Ne propustite više nijednu važnu vest!
10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.
Upoznajte nas…
Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od a od 2025. godine Web Solution Media Info.
Poslovni podaci:
Web Solution Media Info
Konstantina Danila 26a
PIB: 115101401
MB: 68098190
[email protected]
Raiffeisen Banka
265-1100310097051-90


VOLIM ZRENJANIN
Kontaktirajte redakciju
Redakcija portala
Pozdrav, kako možemo da vam pomognemo?