Srebrna medalja na prvenstvu Evrope u K-4 seniori do 23.godine

Zrenjanin – KK „Begej“

Podelite vest

Od 23.06. do 26.06.2022. na Adi ciganliji u Beogradu održano je Evropsko prvenstvo za juniore i seniore do 23. godine u kajaku na mirnim vodana. Učešće na ovom velikom takmičenju uzelo je 850 takmičara iz 33 nacije. Reprezentacija Srbije osvojila je 4 medalje, tri zlata i jedno srebro.

Naš takmičar Nikola Kovačević veslao je u Olimpiskoj disciplini kajaka četverca na 500metara sa partnerima Brankom Lagundzićem, Lukom Stojkovim i Stefanom Vrdoljakom.

screenshot 20220626 202037 facebook

Od samog početka takmičenja posada Srbije je u četvrtak pokazala da je spremna da osvoji medalju, pa je u prvoj kvalifikacionoj trci osvojila prvo mesto ispred favorizovanih Poljaka, i tako se direktno plasirali u finale.

Danas odnosno u nedelju održana je finalna trka selekcija Srbije je osvojila drugo mesto i Srebrnu medlaju iza selekcije Poljske koja je našu posadu dobila za 0.10 sekundi. Ovo je istorijski trenutak za Kajak klub Begej, posle 40.godina, naš takmičar je osvojio medalju na velikom zvaničnom takmičenju.

Posle ovog takmičenja Nikola ide na zasluženi odmor, pa posle kreće u pripremu za Svetsko prvenstvo koje je planirano u prvoj nedelji Septembra meseca.

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.