Dodeljene Svete potvrde u Katoličkoj crkvi u Mužlji / Bérmálás volt Muzslyán

Zrenjanin – Sveta potvrda ili krizma

Sveta potvrda ili krizma je verska i liturgijska svečanost u hrišćanskim crkvama. Potvrda, kao što i sam njen naziv govori, je sakrament kojim osoba potvrđuje svoju veru i pripadnost crkvi.

Tradicija dodele Svete potvrde ili krizmanja u naseljenom mestu Mužlja savesno se čuva i priređuje od samog njenog naseljavanja.

Krizmu je u prisustvu roditelja, kumova, prijatelja, baka i deka, mladima dodelio beogradski nadbiskup, dr Ladislav Nemet, koji je tom prilikom poručio da „iako živimo u svetu moderne tehnologije i velike nesigurnosti, treba da nađemo vremena jedni za druge – za porodicu, za prijatelje, za naše najbliže, kako bismo učvrstili put vere i ljubavi u našim srcima”.

Posebnu svečanost povodom dodele Svete potvrde, svojim nastupom su ulepšali i članovi Omladinskog hora „Don Bosco”. Ove godine, krizmu je u mužljanskoj Katoličkoj crkvi dobilo 26 mladih meštana.

Tivadar Borbelj

Bérmálás volt Muzslyán

A bérmálás egy olyan szentség, amelyben a megkeresztelt megkapja a Szentlélek ajándékát, erőt és küldetést kap, hogy Krisztus élő tanúja legyen az Egyházban és a világban. A bérmálásban részesülők elkötelezik magukat az egyházi közösségben való életre, Jézus tanítványainak iskolájában.

A muzslyai Szűz Mária Szent Neve templomban május 28-án került sor a fiatalok bérmálkozására.

A 26 bérmálkozó  a szülőkkel és bérmaszülőkkel együtt a plébánia udvarában gyülekeztek, majd egy imát követően bevonultak a templomba. A szentmisét msgr.dr. Német László, belgrádi metropolita érsek, Kalapis Sztoján atya és Sándor Zoltán állandó diakónus celebrálta, akik a jóról, a jóban való hitről és a boldogságról beszéltek.

Az idei ünnepséget is a helybeli Don Bosco ifjúsági kórus és zenekar fellépése tette meghittebbé.

Borbély Tivadar

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pratite nas i na portalu

Najnovije vesti - Naslovi.net

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Napišite komentar na ovu vest

Ostavite komentar:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 5 ČLANAKA

Novosti volimzrenjanin.com

Prijavite se na naš „Newsletter“ a mi obećavamo da vas nećemo gnjaviti sa dosadnim mejlovima jer to i nama smeta.

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od koja posluje u našem gradu već 20 godina.

Poslovni podaci:

Portal volimzrenjanin.com
Web Solution Media od
Konstantina Danila 26a
PIB: 100905915
MB: 08677808
info@volimzrenjanin.com
Raiffeisen Banka
265-2310310001201-96

volim zrenjanin logo jul 2022