Dodeljene Svete potvrde u Katoličkoj crkvi u Mužlji / Bérmálás volt Muzslyán

Zrenjanin – Sveta potvrda ili krizma

Sveta potvrda ili krizma je verska i liturgijska svečanost u hrišćanskim crkvama. Potvrda, kao što i sam njen naziv govori, je sakrament kojim osoba potvrđuje svoju veru i pripadnost crkvi.

Tradicija dodele Svete potvrde ili krizmanja u naseljenom mestu Mužlja savesno se čuva i priređuje od samog njenog naseljavanja.

Krizmu je u prisustvu roditelja, kumova, prijatelja, baka i deka, mladima dodelio beogradski nadbiskup, dr Ladislav Nemet, koji je tom prilikom poručio da „iako živimo u svetu moderne tehnologije i velike nesigurnosti, treba da nađemo vremena jedni za druge – za porodicu, za prijatelje, za naše najbliže, kako bismo učvrstili put vere i ljubavi u našim srcima”.

Posebnu svečanost povodom dodele Svete potvrde, svojim nastupom su ulepšali i članovi Omladinskog hora „Don Bosco”. Ove godine, krizmu je u mužljanskoj Katoličkoj crkvi dobilo 26 mladih meštana.

Tivadar Borbelj

Bérmálás volt Muzslyán

A bérmálás egy olyan szentség, amelyben a megkeresztelt megkapja a Szentlélek ajándékát, erőt és küldetést kap, hogy Krisztus élő tanúja legyen az Egyházban és a világban. A bérmálásban részesülők elkötelezik magukat az egyházi közösségben való életre, Jézus tanítványainak iskolájában.

A muzslyai Szűz Mária Szent Neve templomban május 28-án került sor a fiatalok bérmálkozására.

A 26 bérmálkozó  a szülőkkel és bérmaszülőkkel együtt a plébánia udvarában gyülekeztek, majd egy imát követően bevonultak a templomba. A szentmisét msgr.dr. Német László, belgrádi metropolita érsek, Kalapis Sztoján atya és Sándor Zoltán állandó diakónus celebrálta, akik a jóról, a jóban való hitről és a boldogságról beszéltek.

Az idei ünnepséget is a helybeli Don Bosco ifjúsági kórus és zenekar fellépése tette meghittebbé.

Borbély Tivadar

Hvala što nas pratite, vaš portal sa lepim vestima volimzrenjanin.com

Pratite nas i na portalu

Najnovije vesti - Naslovi.net

Pročitajte i ove vesti ⭐️

Podelite sa drugima ovu vest
Facebook
WhatsApp
Email
Print
Napišite komentar na ovu vest

Ostavite komentar:

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

POSLEDNJIH 6 ČLANAKA

Volim Zrenjanin Newsletter

Ne propustite više nijednu važnu vest!

10 sekundi nakon naše objave, SAMO UDARNE vesti će se pojaviti na vašem mejlu (ako slučajno ne vidite prvi mejl sa obaveštenjem proverite foldere „spam“ i „promotions“). Budite informisani na vreme.

Loading

Upoznajte nas…

Portal volimzrenjanin je pokrenut 28. februara 2020. kao projekat zrenjaninske firme Web Solution Media od koja posluje u našem gradu već 20 godina.

Poslovni podaci:

Portal volimzrenjanin.com
Web Solution Media od
Konstantina Danila 26a
PIB: 100905915
MB: 08677808
info@volimzrenjanin.com
Raiffeisen Banka
265-2310310001201-96

zr u srcu bez poz 270px